Kantory internetowe są coraz chętniej używaną alternatywą dla kantorów stacjonarnych i banków. Do niedawna jedyną opcją wymiany walut było fizyczne udanie się do oddziału, gdzie pracownik kantoru lub banku wykonywał przewalutowanie. Jednak dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii wiele operacji gotówkowych można dziś wykonywać bez wychodzenia z domu. Wiele osób pozostaje jednak nieufnych wobec załatwiania kwestii finansowych w internecie. Czy słusznie?

Szybkie i łatwe rozwiązanie

Tradycyjne sposoby wymiany walut mają wiele niedogodności. Klienci kantorów stacjonarnych za główną wadę tego rozwiązania uważają wysoki koszt przewalutowania i czasochłonność całego procesu. Podobne obiekcje mają osoby korzystające z usług banków. Chociaż podmioty te nadal mają największy udział w rynku, to w ostatnich latach można zauważyć trend zwiastujący, że powoli odchodzą do lamusa. Wszystko za sprawą rosnącej popularności kantorów online.

 

W przypadku kantorów internetowych zarówno kurs, jak i czas oczekiwania przestają być problemem. Wbrew pozorom internetowa wymiana walut nie jest także niczym skomplikowanym. Cały proces jest bardzo prosty i sprowadza się do kilku podstawowych kroków. Jakie to kroki?

 

Po pierwsze trzeba założyć konto na stronie internetowej danego kantoru. W większości przypadków jest to całkowicie darmowe, a więc pojawia się tu kolejna okazja do oszczędności. Potrzebne są do tego podstawowe dane, czyli e-mail (na który zostanie wysłany link aktywacyjny do konta) oraz hasło, które stanowić będzie zabezpieczenie danego konta. Po aktywacji linku klient zazwyczaj może się już zalogować do Panelu Klienta, gdzie w przejrzysty sposób ukazują się mu wszystkie dostępne w e-kantorze opcje. Kolejnym krokiem na drodze ku szybkiej i taniej wymianie walut jest uzupełnienie pozostałych potrzebnych danych osobowych i numery rachunków bankowych, na których mają być wykonane operacje. Gdy już się to wszystko wykona, nic nie stoi na przeszkodzi, aby zlecić wymianę walut. W kantorach internetowych jest ona pozbawiona wszelkich ukrytych kosztów i dodatkowych opłat.

Czy to bezpieczne?

Głównym powodem, dla którego wiele osób wciąż waha się przed wykonywaniem przewalutowania online jest bezpieczeństwo. Mając przed sobą pracownika kantoru stacjonarnego mamy pewność, że nas nie oszuka, a nasze pieniądze są bezpieczne i znajdują się w dobrych rękach. W przypadku operacji gotówkowych wykonywanych w internecie dużo trudniej jest wzbudzić w klientach zaufanie, które w przypadku usług związanych z pieniędzmi jest bardzo ważne. Dobre kantory elektroniczne są wyposażone we wszystkie niezbędne zabezpieczenia transakcji (analogiczne do tych używanych w bankowości elektronicznej), co chroni klientów przed wszelkimi zagrożeniami. Przed skorzystaniem z usług danego kantoru łatwo sprawdzić, czy znajduje się on pod kontrolą KNF. Nadzór państwowy daje stuprocentową gwarancję, że dany podmiot działa w sposób maksymalnie uczciwy. Padnięcie ofiarą internetowych oszustów jest obawą wielu użytkowników sieci. Dlatego warto korzystać z usług tylko zaufanych podmiotów. W wyborze kantoru kantoru warto kierować się opiniami klientów. To oni dają najlepszy obraz tego, na jakim poziomie są usługi świadczone przez dany kantor.

 

Wszystkie dane przekazane kantorowi służą wyłącznie przeprowadzeniu transakcji. Nie są one następnie używane w celach marketingowych, ani jakichkolwiek innych. Poszanowanie prywatności klienta jest bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku wrażliwych danych. Powoli musimy przyzwyczajać się do tego, że wiele sfer naszego życia przenosi się do internetu. Podobnie jest z wymianą walut. Wirtualne przewalutowanie przewyższa tradycyjne rozwiązania niemalże pod wszelkimi względami. Niedługo kantory stacjonarne i banki najprawdopodobniej będą zmuszone ogłosić kapitulację.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Biznes
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Przegląd możliwości: Wynajem długoterminowy pojazdów logistycznych

Koncept wynajmu długoterminowego pojazdów logistycznych zrodził się z rosnącej potrzeby fi…