Inteligo to oferta internetowego konta bankowego prowadzonego przez bank PKO SA. Coraz więcej osób zastanawia się, czy istnieje sposób by otworzyć konto walutowe Inteligo. Niestety, w ofercie możemy jedynie otworzyć konto osobiste w walucie PLN. Klienci mają jednak możliwość wysyłania oraz odbierania przelewów zagranicznych. Ponadto, istnieje możliwość założenia konta walutowego w banku PKO SA, do którego należy oferta sygnowana przez Inteligo.

Konto internetowe w Inteligo cieszy się ogromną popularnością na rynku. Najważniejszymi atutami tej oferty jest brak opłat za prowadzenie konta oraz za kartę płatniczą, a także wygoda i funkcjonalność w zarządzaniu swoimi środkami. Pieniędzmi zgromadzonymi na koncie Inteligo można zarządzać także z poziomu aplikacji mobilnej. Niestety, w ofercie ne ma możliwości otworzenia konta walutowego. Konto osobiste pozwala jednak na wykonywanie i odbieranie przelewów zagranicznych.

W jakiej walucie wykonasz przelew zagraniczny Inteligo?

Przelew zagraniczny/walutowy możesz zlecić dysponując kontem prywatnym lub firmowym w bankowości elektronicznej Inteligo. Przelew może zostać zlecony w następujących walutach: AUD, BGN, CAD, CHF, CNY, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, JPY, NOK, NZD, RON, SEK, SGD, TRY, USD oraz ZAR. Płatność można zrealizować zarówno z poziomu serwisu Inteligo, jak również zlecić jej wykonanie konsultantowi. Natychmiast po wykonaniu przelewu można wydrukować potwierdzenie.

Jakie są koszty przelewów zagranicznych w Inteligo?

Zacznijmy od opłat, jakie ponosisz w przypadku przelewów przychodzących na konto Inteligo. Za przelew europejski SEPA zapłacisz 5 zł. Przelew zagraniczny inny niż SEPA to koszt 11 zł. Za zrealizowanie przelewu wychodzącego zapłacisz natomiast 8 zł za przelew SEPA niezależnie czy wykonasz go samodzielnie czy zlecisz dyspozycję konsultantowi. Inne przelewy wychodzące w obcej walucie to koszt 20 zł. Wyżej podane koszty dotyczą zleceń w trybie zwykłym. Nieco droższe są natomiast przelewy wykonywane w trybie pilnym.

Konto walutowe w Inteligo?

Tak jak już wspominaliśmy, nie ma niestety możliwości otworzenia konta walutowego w bankowości internetowej Inteligo. Taki rachunek można natomiast otworzyć w banku PKO SA, który jest właścicielem platformy Inteligo. Bank PKO proponuje atrakcyjne warunki z opcją oprocentowania, stosunkowo niskie opłaty oraz możliwość otworzenia konta walutowego w następujących walutach: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK oraz SEK.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Dowiedz się, jakie istnieją rodzaje kredytów i czym się one różnią

Czy wiemy czym różnią się kredyty gotówkowe od bezgotówkowych? Czy oglądamy rankingi kredy…