Inteligo to oferta internetowego konta bankowego prowadzonego przez bank PKO SA. Coraz więcej osób zastanawia się, czy istnieje sposób by otworzyć konto walutowe Inteligo. Niestety, w ofercie możemy jedynie otworzyć konto osobiste w walucie PLN. Klienci mają jednak możliwość wysyłania oraz odbierania przelewów zagranicznych. Ponadto, istnieje możliwość założenia konta walutowego w banku PKO SA, do którego należy oferta sygnowana przez Inteligo.

Konto internetowe w Inteligo cieszy się ogromną popularnością na rynku. Najważniejszymi atutami tej oferty jest brak opłat za prowadzenie konta oraz za kartę płatniczą, a także wygoda i funkcjonalność w zarządzaniu swoimi środkami. Pieniędzmi zgromadzonymi na koncie Inteligo można zarządzać także z poziomu aplikacji mobilnej. Niestety, w ofercie ne ma możliwości otworzenia konta walutowego. Konto osobiste pozwala jednak na wykonywanie i odbieranie przelewów zagranicznych.

W jakiej walucie wykonasz przelew zagraniczny Inteligo?

Przelew zagraniczny/walutowy możesz zlecić dysponując kontem prywatnym lub firmowym w bankowości elektronicznej Inteligo. Przelew może zostać zlecony w następujących walutach: AUD, BGN, CAD, CHF, CNY, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, JPY, NOK, NZD, RON, SEK, SGD, TRY, USD oraz ZAR. Płatność można zrealizować zarówno z poziomu serwisu Inteligo, jak również zlecić jej wykonanie konsultantowi. Natychmiast po wykonaniu przelewu można wydrukować potwierdzenie.

Jakie są koszty przelewów zagranicznych w Inteligo?

Zacznijmy od opłat, jakie ponosisz w przypadku przelewów przychodzących na konto Inteligo. Za przelew europejski SEPA zapłacisz 5 zł. Przelew zagraniczny inny niż SEPA to koszt 11 zł. Za zrealizowanie przelewu wychodzącego zapłacisz natomiast 8 zł za przelew SEPA niezależnie czy wykonasz go samodzielnie czy zlecisz dyspozycję konsultantowi. Inne przelewy wychodzące w obcej walucie to koszt 20 zł. Wyżej podane koszty dotyczą zleceń w trybie zwykłym. Nieco droższe są natomiast przelewy wykonywane w trybie pilnym.

Konto walutowe w Inteligo?

Tak jak już wspominaliśmy, nie ma niestety możliwości otworzenia konta walutowego w bankowości internetowej Inteligo. Taki rachunek można natomiast otworzyć w banku PKO SA, który jest właścicielem platformy Inteligo. Bank PKO proponuje atrakcyjne warunki z opcją oprocentowania, stosunkowo niskie opłaty oraz możliwość otworzenia konta walutowego w następujących walutach: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK oraz SEK.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wykrywanie, poszukiwanie, śledzenie

Usługi detektywistyczne cieszą się obecnie coraz większą popularnością, co jest zupełnie z…