Wirtualny portfel PayPal może być niezwykle pomocnym narzędziem w dokonywaniu szybkich transakcji internetowych. Nie wszystkie banki komercyjne umożliwiają bowiem błyskawiczne płatności, z którymi spotkamy się chociażby na aukcjach internetowych. Z konta PayPal możemy także łatwo opłacić zakupy dokonane w zagranicznym sklepie internetowym. Warto również wiedzieć, jak przelać pieniądze z PayPal na konto bankowe.

Jak prawidłowo zrealizować wypłatę środków z PayPal?

Przelanie środków z portfela PayPal na konto bankowe jest bardzo proste i nie powinno nam sprawić większych problemów. Wystarczy zalogować się do systemu, przejść do swojego portfela i kliknąć w okienko „Wypłać środki”. Następnie wybieramy kwotę przelewu oraz podajemy dokładne informacje na temat rachunku bankowego. Wypłata środków może być zrealizowana jedynie na rachunek bankowy zarejestrowany na nasze imię i nazwisko! To bardzo ważne! W innym razie przelew zostanie odrzucony, a my poniesiemy dodatkowe koszty. Konto bankowe odbiorcy musi by również prowadzone w polskiej walucie.

Ile czasu potrzeba na zrealizowanie przelewu z PayPal?

Samą dyspozycję przelewu możemy utworzyć w ciągu kilku minut. Za pierwszym razem proces zajmuje nieco dłużej, ponieważ musimy podać dokładne informacje na temat rachunku bankowego. Konto zostanie zapamiętane, dzięki czemu, kolejne wypłaty zajmą nam kilkanaście sekund. W zależności od banku, czas księgowania środków może zająć od 1 do 3 dni roboczych. Zwykle jednak, środki przelane z portfela PayPal pojawią się na rachunku w następnym dniu roboczym. Niekiedy przelew może być realizowany w ciągu 5 dni roboczych. Jest to jednak bardzo rzadka sytuacja.

Czy wypłaty z konta PayPal są płatne?

Prawidłowo przeprowadzony przelew z portfela PayPal na konto bankowe jest bezpłatny. Nie musimy się zatem obawiać żadnych prowizji. należy jednak pamiętać, że w sytuacji nieudanej wypłaty poniesiemy dodatkowe koszty w wysokości 30 PLN. Jakie są najczęstsze przyczyny nieprawidłowego przelewu, który pociągnie za sobą wysoką prowizję?

Głównym błędem jest przelewanie środków na rachunek bankowy zarejestrowany na inne imię i nazwisko. W tej sytuacji środki powrócą do naszego portfela PayPal i zostaną uszczuplone o należną opłatę manipulacyjną. Problem odrzuconego przelewu może także wystąpić w sytuacji gdy próbujemy przelać środki na konto walutowe prowadzone w innej walucie niż PLN. Przed potwierdzeniem dyspozycji wypłaty warto upewnić się, czy wszystkie podane przez nas informacje są prawidłowe. W ten sposób nie powinny wystąpić żadne komplikacje.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konto firmowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Dlaczego warto korzystać z usług biura nieruchomości?

Osoby które chcą sprzedać nieruchomość niekiedy mają z tym kłopot, może być to problem z n…