Wirtualny portfel PayPal może być niezwykle pomocnym narzędziem w dokonywaniu szybkich transakcji internetowych. Nie wszystkie banki komercyjne umożliwiają bowiem błyskawiczne płatności, z którymi spotkamy się chociażby na aukcjach internetowych. Z konta PayPal możemy także łatwo opłacić zakupy dokonane w zagranicznym sklepie internetowym. Warto również wiedzieć, jak przelać pieniądze z PayPal na konto bankowe.

Jak prawidłowo zrealizować wypłatę środków z PayPal?

Przelanie środków z portfela PayPal na konto bankowe jest bardzo proste i nie powinno nam sprawić większych problemów. Wystarczy zalogować się do systemu, przejść do swojego portfela i kliknąć w okienko „Wypłać środki”. Następnie wybieramy kwotę przelewu oraz podajemy dokładne informacje na temat rachunku bankowego. Wypłata środków może być zrealizowana jedynie na rachunek bankowy zarejestrowany na nasze imię i nazwisko! To bardzo ważne! W innym razie przelew zostanie odrzucony, a my poniesiemy dodatkowe koszty. Konto bankowe odbiorcy musi by również prowadzone w polskiej walucie.

Ile czasu potrzeba na zrealizowanie przelewu z PayPal?

Samą dyspozycję przelewu możemy utworzyć w ciągu kilku minut. Za pierwszym razem proces zajmuje nieco dłużej, ponieważ musimy podać dokładne informacje na temat rachunku bankowego. Konto zostanie zapamiętane, dzięki czemu, kolejne wypłaty zajmą nam kilkanaście sekund. W zależności od banku, czas księgowania środków może zająć od 1 do 3 dni roboczych. Zwykle jednak, środki przelane z portfela PayPal pojawią się na rachunku w następnym dniu roboczym. Niekiedy przelew może być realizowany w ciągu 5 dni roboczych. Jest to jednak bardzo rzadka sytuacja.

Czy wypłaty z konta PayPal są płatne?

Prawidłowo przeprowadzony przelew z portfela PayPal na konto bankowe jest bezpłatny. Nie musimy się zatem obawiać żadnych prowizji. należy jednak pamiętać, że w sytuacji nieudanej wypłaty poniesiemy dodatkowe koszty w wysokości 30 PLN. Jakie są najczęstsze przyczyny nieprawidłowego przelewu, który pociągnie za sobą wysoką prowizję?

Głównym błędem jest przelewanie środków na rachunek bankowy zarejestrowany na inne imię i nazwisko. W tej sytuacji środki powrócą do naszego portfela PayPal i zostaną uszczuplone o należną opłatę manipulacyjną. Problem odrzuconego przelewu może także wystąpić w sytuacji gdy próbujemy przelać środki na konto walutowe prowadzone w innej walucie niż PLN. Przed potwierdzeniem dyspozycji wypłaty warto upewnić się, czy wszystkie podane przez nas informacje są prawidłowe. W ten sposób nie powinny wystąpić żadne komplikacje.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konto firmowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wykrywanie, poszukiwanie, śledzenie

Usługi detektywistyczne cieszą się obecnie coraz większą popularnością, co jest zupełnie z…