Leasing kojarzy się większości z nas ze sposobem finansowania zakupu samochodu, ale jak się okazuje, coraz częściej można spotkać się także z innymi przedmiotami takiej umowy. Mowa tutaj w szczególności o sprzęcie, w tym maszynach, dzięki którym można prowadzić działalność gospodarczą w danej branży. Pojawia się wówczas pytanie, jakie kryteria przyjąć, aby podjąć dobrą decyzję co do wyboru konkretnej oferty? Przekonajmy się!

Leasing maszyn – wybieramy najlepszy?

Leasing maszyn to opcja dla wszystkich przedsiębiorców, zarówno tych początkujących, jak i bardziej doświadczonych, którzy chcą szybko i możliwie jak najtaniej wejść w posiadanie danego sprzętu. Jednocześnie nie muszą angażować od razu dużej części swojego kapitału, dzięki czemu zachowują płynność finansową i nie muszą obawiać się tego, że zabraknie im pieniędzy na dalsze inwestycje.

Jak działa leasing maszyn?

Leasing urządzeń opiera się na umowie dwóch podmiotów, gdzie leasingodawca przekazuje drugiej stronie maszynę w użytkowanie, a leasingobiorca zobowiązuje się regulować raty leasingowe. Urządzenie co do zasady z chwilą wykupu, a więc po wpłaceniu całej kwoty, przechodzi na własność. Leasing może dotyczyć nie tylko nowych maszyn, ale także używanych urządzeń, często nawet takich, które mają już kilkanaście i więcej lat, ale są nadal sprawne i mogą służyć długi okres. Jest to opcja, która umożliwia zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy, co ma szczególne znaczenie m.in. w przypadku firm, które dopiero zaczynają. Warto dodać, że za pomocą leasingu można sfinansować część albo całość inwestycji.

Leasing urządzeń – jakie są mocne strony?

Niezależnie od tego, czy chodzi o leasing maszyn przemysłowych, leasing maszyn cnc, leasing maszyn produkcyjnych albo jeszcze inny, największą zaletą jest możliwość optymalizacji podatkowej. Wszystko za sprawą opcji wliczenia wszelkich wydatków związanych z leasingiem, w tym wkładu własnego i rat leasingowych, do kosztów uzyskania przychodu. Leasing maszyn nie zamyka przedsiębiorcy drogi do uzyskania kredytów czy pożyczek, w tym na inwestycje firmowe, ponieważ nie obniża zdolności kredytowej. Atutem leasingu na maszyny jest też możliwość ustalenia dogodnych warunków spłaty, w tym np. rat sezonowych. Przy wyborze danej oferty należy dokładne zapoznać się ze szczegółami i od razu rozwiewać wszelkie wątpliwości.

Czy warto wziąć maszynę w leasing?

Na takie pytanie, każdy przedsiębiorca musi odpowiedzieć sobie samodzielnie. Z całą pewnością leasing maszyny jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem pod kątem finansowym, w tym podatkowym. Na jego korzyść przemawia też to, że obecnie cała procedura starania się o leasing odbywa się online. Nie ma tutaj żadnych zbędnych formalności, wnioskodawca nie musi dostarczać dokumentów, dzięki temu wszystko przebiega sprawnie i szybko. Decyzja zapada z reguły jeszcze tego samego dnia. Najważniejsze jest to, aby leasing odpowiadał potrzebom przedsiębiorcy i sprawił, że biznes będzie się rozwijać. W razie pytań warto zwrócić się do specjalistów, którzy doradzą rozwiązanie, które sprawdzi się w konkretnych okolicznościach.

 

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Biznes
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wprowadzenie do Świata Ciągników Siodłowych Poleasingowych

Ciągnik siodłowy to specyficzne pojazd służące przede wszystkim do transportu różnego rodz…