Inwestorzy mogą dziś bez żadnych przeszkód dokonywać rozmaitych transakcji biznesowych w sposób całkowicie zdalny. Wystarczy, że mają dostęp do internetu, a realizacja transakcji stanie się możliwa z każdego zakątka na Ziemi. Aby było to możliwe, trzeba jednak znaleźć odpowiednią platformę transakcyjną. Jest to specjalny portal pośredniczący między inwestorami, który umożliwia dokonywanie rozmaitych operacji finansowych. W poniższym artykule wyjaśniamy istotę działania platform transakcyjnych oraz doradzamy jak znaleźć tę najlepszą.
Dlaczego inwestorzy stawiają na platformy transakcyjne?
Współcześni inwestorzy muszą mieć dostęp do wszystkich niezbędnych informacji przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Samodzielna analiza rozmaitych danych finansowych mogłaby być prawdziwym wyzwaniem. Właśnie dlatego powstały wyspecjalizowane platformy inwestycyjne (transakcyjne), które w znacznym stopniu ułatwiają codzienną pracę inwestorów.
Platforma inwestycyjna to narzędzie, które pozwala na szybkie i bezproblemowe dokonywanie rozmaitych transakcji. Platforma taka jest swego rodzaju pośrednikiem, który czuwa nad przebiegiem rozmaitych transakcji. Platformy transakcyjne w ogromnym stopniu ułatwiają prowadzenie handlu na korzystnych warunkach.
Jakie aktywa można kupować i sprzedawać na platformach inwestycyjnych?
Dzięki takim platformom inwestorzy mają wręcz nieograniczony dostęp do rozmaitych instrumentów finansowych. Mowa tutaj o kryptowalutach, kontraktach na różnice kursowe (CFD), akcjach, obligacjach i wielu, wielu innych aktywach. Jeśli komuś zależy na tym, by w jak największym stopniu zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny, z całą pewnością powinien postawić na platformę transakcyjną.
Jedną z platform oferujących niezwykle rozbudowaną gamę aktywów jest Home.saxo. Inwestorzy mogą tam zaopatrywać się w ponad 40 000 instrumentów – i to za pomocą jednego rachunku.
Czym się kierować w trakcie szukania dobrej platformy transakcyjnej?
Jak wybrać dobrą platformę transakcyjną? Podobne pytania zadaje sobie wielu inwestorów. Warto wskazać, że platforma inwestycyjna powinna być przede wszystkim prosta w obsłudze, zapewniać jak największą liczbę aktywów oraz dbać o jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Niezwykle ważną kwestią jest także poziom obsługi klienta. Inwestorzy zakładający konto na platformie transakcyjnej powinni mieć pewność, że w razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości co do funkcjonowania platformy otrzymają niezbędna pomoc merytoryczną, a wszystkie kwestie zostaną na bieżąco wyjaśnione. Osobnym tematem są koszty związane z korzystaniem z takiej platformy. Odradzamy korzystanie z platform oferujących rażąco niskie ceny – może to świadczyć o niskiej jakości świadczonych usług.