Wybór pożyczkodawcy jest skomplikowanym zadaniem, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że ilość firm oraz ofert pożyczkowych wydaje się nie mieć końca. Bezpieczna pożyczka to taka, która jest udzielana przez pożyczkodawcę godnego zaufania. Jak jednak poznać czy dane przedsiębiorstwo oferujące wsparcie finansowe w postaci szybkiej gotówki to wiarygodny pożyczkodawca? Oto cztery rzeczy, które warto sprawdzić przed ostatecznym wyborem firmy pożyczkowej.

Zacznij od weryfikacji w KRS 

Pożyczki bankowe czy pozabankowe w dalszym ciągu są postrzegane jako dość ryzykowne, pomimo tego, że na rynku pojawia się coraz więcej firm z potwierdzoną reputacją, jak https://www.bocianpozyczki.pl/. Chcąc upewnić się, że wybierasz odpowiednie przedsiębiorstwo dla siebie, zacznij sprawdzać jego rzetelność od prześwietlenia przedsiębiorcy w Krajowym Rejestrze Sądowym. Uzyskasz tam podstawowe informacje na temat firmy, oraz potwierdzisz jej zarejestrowanie i legalne istnienie. 

Sprawdź Rejestr Instytucji Pożyczkowych KNF

Kiedy już uzyskasz podstawowe informacje na temat swojego pożyczkodawcy, czas sprawdzić, czy pozostaje on pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Firma pożyczkowa, która występuje w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych, może zdecydowanie zostać określona jako godna zaufania, ponieważ jest uznawana w branży jako wiarygodna oraz przestrzegająca wszystkich praw i obowiązków pożyczkodawcy. KNF to instytucja z największą renomą w Polsce, która monitoruje działania przedsiębiorstw finansowych i egzekwuje ewentualne nieprawidłowości, dlatego firmy znajdujące się w ich rejestrze mogą zostać określone jako prawidłowo zweryfikowane. 

Zajrzyj do wykazu Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych to kolejna instytucja, która pomoże Ci wskazać te firmy specjalizujące się w ofertach pożyczkowych, które są warte rozpatrzenia w przyszłości. Podobnie jak przedsiębiorstwa wykazane w rejestrze KNF, pożyczkodawcy wykazani na liście członków związku. Firmy wspierane przez PZIP to pożyczkodawcy zweryfikowani i tacy, którzy nie oszukają Cię, ani nie wykorzystają Twojej niewiedzy. Jeżeli dana firma znajduje się i w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego oraz jest członkiem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, możesz być pewny, że to pożyczkodawca warty uwagi.

Zasięgnij opinii klientów pożyczkodawcy

Instytucje, związki oraz rejestry zapewnią Ci prawny, rzeczowy pogląd na Twojego pożyczkodawcę, jednak prawdziwą naturę współpracy oraz komunikacji z daną firmą pożyczkową wskażą Ci jej byli klienci. Poszukując pożyczki oraz firmy pożyczkowej dla siebie, koniecznie zasięgnij opinii internautów na forach finansowych oraz stronach porównywających oferty pożyczek. Jeżeli znajdziesz pożyczkodawcę, którego klienci są zadowoleni z warunków oraz procesu administracyjnego spłaty pożyczki, to patrzysz na firmę godną zaufania. 

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu znajdzie się w potrzebie szybkiej gotówki, warto więc wiedzieć, do jakiej instytucji się zwrócić. Znalezienie odpowiedniego pożyczkodawcy to zadanie, które wymaga odrobiny researchu, ale nie jest zbyt skomplikowane, a może pomóc Ci zaoszczędzić kłopotów ze spłatą lub odkryciem ukrytych kosztów pożyczki. Powodzenia. 

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Finanse
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wykorzystaj w swojej pracy doskonałe obuwie robocze

Poprzez wykorzystanie najlepszego obuwia roboczego w swojej pracy chronisz siebie, nie mus…