Jeśli chcesz pozyskać zewnętrzne finansowanie dla swojego przedsiębiorstwa i zastanawiasz się, czym dokładnie charakteryzują się pożyczki z UE, koniecznie czytaj do końca!

W Polsce znaleźć można, na przykład tutaj: https://crbip.pl/, ekspertów zajmujących się pozyskiwaniem finansowania z UE dla swoich klientów. Większość przedsiębiorców, a i zapewne sporo osób prywatnych, które firm nie prowadzą, najprawdopodobniej wie, że fundusze z Unii Europejskiej są wykorzystywane między innymi do udzielania pożyczek dla firm.

W przeciwieństwie do pożyczek udzielanych w całości z funduszy banków komercyjnych, celem nie jest tutaj zarobek, a udzielenie przedsiębiorstwom pomocy w rozwinięciu się lub utrzymaniu płynności firmy w trudniejszym okresie. Ta istotna różnica rzutuje na wiele innych aspektów pożyczek z funduszy UE, w tym między innymi na ich parametry. Jeśli chcesz pozyskać zewnętrzne finansowanie dla swojego przedsiębiorstwa i zastanawiasz się, czym dokładnie charakteryzują się pożyczki z UE, koniecznie czytaj do końca!

Najważniejsze cechy pożyczek z Unii Europejskiej

Z uwagi na to, że przy pożyczce z UE pożyczkodawca nie kładzie nacisku na jak największy zysk, oprocentowanie takich zobowiązań jest wręcz symboliczne w porównaniu do tego, co możemy spotkać w normalnych ofertach banków komercyjnych. To właśnie od oprocentowania (na podstawie którego naliczane są odsetki) zależy w dużej mierze ostateczny koszt pożyczki, tak więc odgrywa ono ogromną rolę. Szczególnie w przypadku, kiedy mówimy o zobowiązaniach na długi okres, a takie bywają właśnie pożyczki z Unii Europejskiej.

W zależności od wybranego typu pożyczki, może być dostępna także karencja w spłacie na okres od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Pozwoli to na przykład wdrożyć inwestycję lub ustabilizować sytuację finansową firmy, zanim pojawi się konieczność płacenia comiesięcznych rat. Skoro mowa o typach pożyczki, warto wskazać, że takie zobowiązania cechują się dużą elastycznością. Pożyczki z funduszy Unii Europejskiej udzielane są zarówno małym, jak i średnim oraz dużym podmiotom, niezależnie od ich formy prawnej (mogą to być na przykład spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki akcyjne i nie tylko).

Wśród typów zobowiązań, które cieszą się największym zainteresowaniem u pożyczkobiorców można wyróżnić pożyczki inwestycyjne, obrotowe i płynnościowe. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaka pożyczka najlepiej sprawdzi się w naszej sytuacji, najrozsądniejszym wyjściem będzie skonsultowanie się z ekspertem, który ma doświadczenie w zakresie tego typu produktów finansowych. Nie tylko doradzi on, którą pożyczkę wybrać, ale także wesprze we wszystkich kolejnych krokach, które będzie trzeba podjąć, aż do rozliczenia zobowiązania.

Nie trzeba obawiać się formalności

Jeśli ktoś słyszał o możliwości wzięcia pożyczki z UE, ale dotychczas bliżej się tym nie zainteresował, może to wynikać z pewnych mitów w tym zakresie. Na przykład obiegowej opinii stanowiącej, że wiąże się to z ogromną ilością formalności.

W rzeczywistości jednak nie ma powodu do obaw, ponieważ, jak już wspomniano, nie trzeba radzić sobie z tym samodzielnie. Wsparcie eksperta, który podobne formularze i wnioski wypełniał już setki razy, sprawi, że cały proces powinien być szybki i bezstresowy.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Biznes
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Jakie są zalety inwestowania w ETF-y na rynku globalnym?

Inwestowanie w fundusze ETF (Exchange Traded Funds) stało się jednym z najpopularniejszych…