U wielu osób da się praktycznie od razu zauważyć, że mają wadę zgryzu np.

po krzywych zębach. Nie jest to oczywiście w żadnym wypadku powód do śmiechu, bo takie sytuacje się zdarzają. Jeśli wiemy, że ktoś ma taki problem to jak najbardziej możemy polecić mu jakiś dobry gabinet ortodontyczny, który pomoże w naprawie uzębienia.

Najczęstsze przyczyny wad zgryzu

Jednak teraz zastanówmy się z czego tak naprawdę mogą wynikać wszelkiego rodzaju wady zgryzu czy też uzębienia. Na wstępie warto powiedzieć o tym, że w rzeczywistości nie ma jednej przyczyny, gdyż zależy to od wielu czynników. Bardzo często wszelkiego rodzaju wady zgryzu zauważalne są już u dzieci i nie przez przypadek tak się dzieje. Jak zapewne wiemy dzieci stosunkowo często ssają kciuka podczas snu i niestety jest to jeden z powodów krzywych zębów. Dokładnie tak samo jest wtedy, gdy dziecko zbyt długo ssie źle skonstruowany smoczek. Oczywiście to jeszcze nie wszystko, bo powstawaniu wad zgryzu sprzyja także zgrzytanie zębami, a nawet oddychanie przez usta. Co więcej warto także zwracać uwagę na to, aby podczas karmienia dziecka piersią czy butelką dziecko było odpowiednio ustawione. Konkretniej chodzi o to, że zarówno pierś jak i butelka powinny być przystawiane pod kątem 45 stopni. Pamiętajmy jednak o tym, że nie zawsze wady zgryzu ukażą się od razu i czasami będą widoczne dopiero wtedy, gdy dziecko będzie nieco starsze.
Dlaczego mogą występować wady zgryzu?

Jak poradzić sobie z krzywymi zębami?

Wydaje się, że wtedy, gdy zauważymy, że z zębami jest coś nie tak to najlepiej jak najszybciej udać się do ortodonty, aby ten ocenił stan naszego uzębienia. Stosunkowo często stosuje się aparaty na zęby – w przypadku dzieci są to aparaty ruchome, a z kolei dla dorosłych stałe. Jeśli w naszym przypadku czy też w przypadku naszego dziecka aparat na zęby wrocław jest niezbędny to zawsze najlepiej jest zakładać go w polecanym przez innych gabinecie ortodontycznym, bo wtedy wzrośnie szansa na to, że zostanie to zrobione prawidłowo.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In 
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Usługi kompetentnego stomatologa

Dzisiaj znacznie łatwiej będzie nam zaradzić komplikacjom w sferze dotyczącej problemów z …