Feminizowane nasiona konopi produkują tylko żeńskie rośliny do uzyskania pąków, więc nie ma potrzeby usuwania męskich roślin lub martwienia się o zapylanie żeńskich roślin.

Feminizowane nasiona są produkowane przez spowodowanie stanu jednopiennego w żeńskiej roślinie konopi, a powstałe nasiona są prawie identyczne z samozapylonym żeńskim rodzicem, ponieważ obecny jest tylko jeden zestaw genów. Jest to czasami określane jako klonowanie przez nasiona i nie daje żadnych męskich roślin.

Dlaczego warto wybrać nasiona feminizowane do swojej hodowli?

Czym są feminizowane nasiona marihuany?

Nasiona feminizowane marihuany można uzyskać za pomocą kilku metod, a mianowicie spryskując roślinę roztworem srebra koloidalnego, płynu zawierającego drobne cząsteczki srebra, dzięki zapyleniu rośliny żeńskiej przez inną roślinę żeńską, która przekroczyła dojrzałość, oraz poprzez opryskiwanie nasion kwasem giberelinowym, hormonem wyzwalającym kiełkowanie, co jest obecnie znacznie mniej powszechne. Żeńskie rośliny konopi jest dokładnie spryskiwane srebrem koloidalnym, z mgiełką każdego dnia, gdy wchodzą w fazę kwitnienia. Po 10-14 dniach zaczniesz dostrzegać formowanie się męskich torebek pyłkowych. Pozwala to hodowcy na zbieranie pyłku z żeńskiej rośliny, który może być wykorzystany do zapylania innej rośliny żeńskiej. Przy dwóch rodzicielskich roślinach żeńskich wszystkie nasiona będą teraz żeńskie, czyli feminizowane.

Większość doświadczonych lub komercyjnych hodowców nie używa nasion feminizowanych, ponieważ zawierają one tylko jeden zestaw genów i nigdy nie należy ich używać do celów hodowlanych. Jednak wielu początkujących hodowców zaczyna od nasion feminizowanych, ponieważ eliminują one obawy związane z koniecznością zajmowania się roślinami męskimi. Wiele klasycznych odmian konopi, które istnieją już od jakiegoś czasu, występuje również w formie feminizowanej.

Z pewnością feminizowane nasiona marihuany przynoszą również ogromne korzyści, w szczególności hodowcom konopi do zastosowań leczniczym, którzy mogą nie mieć czasu i energii na wyeliminowanie niepotrzebnych roślin męskich. Dobrą wiadomością jest to, że tego typu nasiona mogą być również w pełni zautomatyzowane, więc wszystko, co musisz zrobić, to posadzić feminizowane nasiona i poczekać na zbiory, nie martwiąc się zbytnio o pilnowanie czasu oświetlenia uprawy.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Biznes
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Druk 3D jako narzędzie w produkcji unikalnych elementów dekoracyjnych do lobby biurowych

W dzisiejszych czasach wizytówka firmy to nie tylko jej logo czy hasło reklamowe, ale równ…