Turyści, którzy poszukują ciekawych miejsc nad Bałtykiem, mogą odwiedzić Niechorze, jest to miasteczko położone w gminie Rewal, na pobrzeżu Szczecińskim.

Niechorze znane jest z pięknej długiej plaży, jest to plaża piaszczysta, na której znajduje się także przystań rybacka.

Historia i atrakcje Niechorza

Dlaczego warto przyjechać do Niechorza?

Niechorze przyciąga osoby, które lubią uprawiać sporty wodne, znajduje się tutaj także jezioro Liwia Łuża położone na południu, gdzie gniazduje łabędź dziki. W Niechorzu znajduje się bardzo dobrze wyposażony zespół sportowo-rekreacyjny, gdzie możemy skorzystać z boiska do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, znajdują się tu także korty tenisowe. Niechorze może zaoferować wiele turystom zarówno w okresie letnim, jak również zimowym, przyjeżdża tu wiele osób jesienią oraz zimą, aby odpocząć w okresie ferii, cieszyć się świeżym morskim powietrzem.

Do Niechorza przyjeżdżali letnicy jeszcze w XIX wieku, w okresie międzywojennym powstało tu wiele ośrodków wczasowych, pensjonaty, hotele. Z czasem Niechorze stawało się coraz bardziej popularne, jeszcze pod koniec XIX wieku połączono Niechorze z Gryficami za pomocą kolei wąskotorowej, którą możemy podziwiać do dziś. W Niechorzu znajduje się przystań rybacka, która zaopatruje tutejsze restauracje w świeże ryby. Niechorze to miasteczko, które słynie z długiej, piaszczystej plaży, znajdziemy tu także wiele atrakcji, takich jak muzeum Rybołówstwa Morskiego, czy też Park Miniatur Latarni Morskich. W Niechorzu możemy odwiedzić także motylarnię, która znajduje się niedaleko latarni morskiej, jest to bardzo ciekawe miejsce, gdzie możemy zobaczyć wiele kolorowych okazów motyli z całego świata.

Znajdziemy tu bardzo dobrą bazę noclegową, możemy odwiedzić także serwujące smaczne ryby restauracje niechorze posiada port rybacki, dzięki czemu możemy spróbować tu smacznej flądry, makreli czy dorsza. Dodatkowo bardzo ciekawą ofertą są dania charakterystyczne dla tego regionu Polski. Tutejsze restauracje słyną z pysznych ryb grillowanych, możemy wybrać ryby przygotowane także beztłuszczowo. Turyści, którzy odwiedzają Niechorze, z pewnością mogą liczyć na bardzo udany urlop, wyśmienita kuchnia, piękna piaszczysta plaża oraz wiele atrakcji to zalety tego pięknego miejsca.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Biznes
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Pożądane samochody sportowe – wynajem z pasją

Początek przygody z pożądanymi samochodami sportowymi Jazda samochodem sportowym to marzen…