Kukurydza jest jedną z najpopularniejszych roślin uprawnych na całym świecie, oprócz pszenicy i ryżu, jest uprawiana na wszystkich kontynentach, a jej uprawa znana była już przed wiekami.

Uprawiali ją Majowie i Aztekowie, a obecnie w całej Europie, także w Polsce, jej uprawa jest coraz popularniejsza, i rolnicy chętnie rezygnują z upraw zbóż na rzecz uprawy kukurydzy. Oczywiście może ona posłużyć do produkcji mąki kukurydzianej, różnego rodzaju płatków czy też kasz, zatem zastosowanie kukurydzy jest w tym przypadku bardzo uniwersalne. Warto również pamiętać, iż kukurydza bardzo dobrze nadaje się jako pasza dla zwierząt, jest to roślina dość wysoka, plony są dość duże, zatem jest to uprawa bardzo opłacalna. Kukurydza jest bogata w różnego rodzaju składniki odżywcze, witamin, kwasy omega-3, posiada także dużo błonnika, białka oraz witamin głównie z grupy B ale także witaminy K i D. Warto oczywiście pamiętać, iż kukurydza jest źródłem składników mineralnych, takich jak fosfor, mangan, żelazo, wapń, magnez, potas, selen, stąd też bierze się jej popularność.

Jak usuwać chwasty z upraw kukurydzy?

Obecnie kiedy coraz częściej zwracamy uwagę na zdrowe odżywianie, powinniśmy zastosować kukurydzę w naszej diecie.

Oczywiście uprawa kukurydzy nie zawsze jest łatwa, wymaga ona odpowiednich warunków, warto również zwrócić uwagę, że kukurydza jak i wszystkie inne rośliny, będzie narażona na chwasty czy też grzyby i owady, które mogą jej zaszkodzić. Dlatego też w rolnictwie stosuje się różnego rodzaju środki ochrony roślin, które mogą skutecznie zwalczać przykładowo chwasty w kukurydzy, ale także w innych uprawach. W tym przypadku możemy wykorzystać środki, które będą hamowały wzrost niepożądanych roślin, pozwoli to kukurydzy wzrosnąć na tyle, aby przerosła chwasty, mogła czerpać z gleby wodę i składniki mineralne, dodatkowo chwasty nie zasłaniają słońca. Oczywiście aby uzyskać taki efekt należy wykonywać opryski w odpowiednich warunkach, liczy się tu oczywiście także odpowiedni termin. Jeżeli chcemy zapobiec wzrostowi chwastów przed kukurydzą, wówczas powinniśmy dobrać odpowiedni czas w okresie wiosennym, wówczas chwasty w kukurydzy nie będą miały szans na zbyt szybki wzrost, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na duże plony.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In 
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Czy w naszych biurach powinny pojawić się gadżety reklamowe?

Na pewno wielu z was pracuje w biurach. Są to z pewnością obiekty podobne do siebie. Z pew…