Jakie są różnice między optymalizacją on-site i off-site?

Mówiąc najprościej, optymalizacja off-site to działania wykonywane poza witryną. Z drugiej strony optymalizacja on-site to wszystkie ulepszenia wprowadzane na stronie. Zarówno w optymalizacji w witrynie, jak i poza nią, głównym celem jest poprawa pozycji w Google. Wykonanie jednego z tych dwóch dałoby już z pewnością pewne korzyści, jednak nie zapewniłoby oczekiwanych efektów – tylko kompleksowe działania prowadzą do najwyższych pozycji w Google, dlatego warto poznać kilka kluczowych aspektów optymalizacji on-site i off-site oraz zapoznać się z cennikiem pozycjonowania stron.

Przykładowe techniki off-site obejmują:

 • Posiadanie silnych linków zwrotnych
 • Budowanie ruchomej obecności w mediach społecznościowych
 • Wpisy gościnne na blogach
 • Marketing treści
 • Zdobywanie większej liczby linków zewnętrznych
 • Współpraca z influencerami

Przykładowe techniki on-site obejmują:

 • Wybór odpowiednich słów kluczowych i ich właściwe nasycenie
 • Zbudowanie doskonałego systemu linków wewnętrznych i intuicyjna nawigacja na stronie
 • Optymalizacja tytułów i opisów meta stron
 • Optymalizacja adresu URL
 • Publikowanie wysokiej jakości treści
 • Formatowanie nagłówków i treści
 • Optymalizacja treści

Czym jest WordPress i jak wygląda tam pozycjonowanie stron?

Co to jest WordPress? W swej istocie WordPress to najprostszy i najpopularniejszy sposób na stworzenie własnej strony internetowej lub bloga. W rzeczywistości WordPress obsługuje ponad 40,0% wszystkich witryn w Internecie. Tak – prawdopodobnie więcej niż jedna na cztery odwiedzane witryny jest obsługiwana przez WordPress.

Na nieco bardziej technicznym poziomie WordPress jest systemem zarządzania treścią typu open source na licencji GPLv2, co oznacza, że każdy może bezpłatnie używać lub modyfikować oprogramowanie WordPress. System zarządzania treścią to w zasadzie narzędzie, które ułatwia zarządzanie ważnymi aspektami witryny – takimi jak treść – bez konieczności posiadania wiedzy na temat programowania.

Optymalizacja SEO na WordPress jest dosyć prosta, jeśli zrozumiesz podstawowe zasady optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Od tytułu witryny i linków bezpośrednich po treść postów, stron i multimediów – możesz sprawić, że każda witryna WordPress będzie lepiej widoczna w bezpłatnych wynikach wyszukiwania za pomocą narzędzi dostępnych w samym WordPressie. Szereg wtyczek SEO oferuje pomoc w optymalizacji SEO dla każdej części witryny, zarówno w wersji bezpłatnej, jak i premium wtyczek SEO, takich jak All in One SEO Pack, JetPack i Yoast. Jednak nie każdy właściciel strony czy sklepu internetowego ma czas, aby się tym zajmować. Dlatego w agencji SEO Blumo w cenniku pozycjonowania stron znajdziemy również ofertę pozycjonowania w WordPress – oddaj swoją witrynę w zaufane i doświadczone ręce ekspertów Blumo!

Aktywność w Google – Twoje działania w sieci mają znaczenie!

Czy sprawdzałeś kiedyś, jakie informacje o Twojej aktywności w Google są zapisywane? Najprostszym sposobem sprawdzenia zapisanych działań wykonywanych przez nas w wyszukiwarce okazuje się narzędzie Moja aktywność Google. Umożliwia ono na przejrzenie historii wszystkich naszych postępowań w sieci, jeżeli tylko związane są w jakikolwiek sposób z Google. Aktywność Google to również ustawienia preferencji dotyczących reklam, urządzeń i aplikacji. Warto to sprawdzić i zweryfikować na swoim komputerze czy telefonie!

Pozycjonowanie stron www – klucz do wysokich pozycji w Google

Chcesz, aby Twoja strona odniosła sukces w sieci? Zaufaj profesjonalnej agencji SEO Blumo, która od lat pomaga firmom i klientom indywidualnym w osiąganiu najwyższych pozycji w Google. Usługi Blumo obejmują m.in. pozycjonowanie stron, reklamę Google AdWords, tworzenie stron na autorskim kodzie, pozycjonowanie WordPress czy audyt SEO. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem pozycjonowania stron w Blumo i nawiązania współpracy już dziś!

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Biznes
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Jak działa drukarka 3D?

Drukarki 3D do urządzenia, które mogą znacznie ułatwić wiele prac prowadzonych przykładowo…