Płatności bezgotówkowe stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego – płacenie kartą jest zdecydowanie wygodniejsze, a w przypadku dużych sum pieniędzy również bezpieczniejsze. Kartą zapłacimy już niemal wszędzie – nie tylko w sklepach i restauracjach, ale również w taksówce lub w pociągu. A co z kantorami wymiany walut? Czy w nich również możemy zapłacić kartą kredytową lub debetową za transakcję?

Coraz więcej punktów handlowych lub usługowych idzie z duchem czasu udostępniając klientom możliwość płacenia kartą. Czy tak jest i w przypadku kantorów?

W kantorze za transakcję zapłacisz kartą

Warto na początku wspomnieć, że nie każdy kantor daje taką możliwość. Jeśli nie chcemy wypłacać gotówki i wolimy zapłacić kartą warto wcześniej zadzwonić i upewnić się, że w danym punkcie za transakcję zapłacimy bezgotówkowo. Wówczas konieczna będzie karta w złotówkach, którą zapłacimy za walutę, którą chcemy kupić. Na przykład na wakacyjny wyjazd potrzebujemy euro. Idziemy więc do kantoru i kupujemy interesującą nas walutę w określonej kwocie. Normalnie za transakcję zapłacilibyśmy gotówką w złotówkach, a następnie otrzymali równowartość w euro. W przypadku płatności kartą zapłacimy bezgotówkowo, a walutę otrzymamy do ręki.

Bezgotówkowa płatność kartą lub przelewem

Możliwe jest również otrzymanie waluty bezpośrednio na numer konta bankowego. Wówczas możemy uniknąć przemieszczania się z gotówką, co ma znaczenie, jeśli wymieniamy większe sumy. Zazwyczaj transakcja odbywa się za pomocą przelewu, choć niektóre kantory przyjmują płatność kartą. Kiedy kantor otrzyma przelew lub pobierze z karty odpowiednią sumę wykonuje przelew zwrotny, z określoną kwotą w danej walucie. Warto wspomnieć, że wymiana odbywa się po ustalonym telefonicznie kursie – ponieważ zmieniają się one dość dynamicznie konieczne jest ustalenie kwoty transakcji na dany moment. Zwłaszcza, że przelewy międzybankowe odbywają się w określonych godzinach, więc w czasie, który minie od złożenia dyspozycji płatności do zaksięgowania wpłaty na koncie kantoru kurs walut może się zmienić. Taka rezerwacja kursu wymiany walut jest korzystna, zwłaszcza jeśli kurs danej waluty ciągle się zmienia. A tym samym może zmienić się na naszą niekorzyść.

Jeśli nie chcemy wychodzić z domu taką transakcję możemy przeprowadzić przez internet, a gotówkę otrzymać do ręki od kuriera – wymianę walut z dostawą do domu oferuje Kantor Cent w Opolu.

Wymiana waluty bezgotówkowo przez internet

Jaką jeszcze inną możliwość płatności bezgotówkowej oferują kantory? Wymianę przez internet. Potrzebne będzie nam jedno konto w złotówkach, drugie walutowe. Z konta złotówkowego wykonujemy przelew, a kiedy transakcja zostanie zaksięgowana na konto walutowe otrzymujemy określoną sumę w walucie obcej. Prosto, bezgotówkowo i przede wszystkim taniej – ponieważ kantory internetowe oferują lepszy kurs. Także, jeśli nie chcemy płacić za wymianę walut gotówką możemy skorzystać z metod alternatywnych: płatności kartą lub przelewem. Szybko i bezpiecznie, a do tego nawet bez wychodzenia z domu!

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Finanse
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Jak działa drukarka 3D?

Drukarki 3D do urządzenia, które mogą znacznie ułatwić wiele prac prowadzonych przykładowo…