Niegdyś były symbolem władzy, oznaką majętności i wysokiej pozycji społecznej. W czasach obecnych są ciekawą propozycją kolekcjonerską oraz sposobem na zabezpieczenie i pomnożenie swojego majątku.

Inwestowanie w metale szlachetne to jedna z najbezpieczniejszych i najtańszych metod lokowania własnego kapitału. Jak inwestować swoje pieniądze, aby w przyszłości przyniosły jak najwyższy zysk?

Od czego zacząć przygodę z inwestowaniem w metale szlachetne?

Chcąc zainwestować kapitał w metale szlachetne mamy szersze spectrum możliwości niż w przypadku inwestowania np. w nieruchomości. Główną tego przyczyną jest oczywiście ich cena. Zakupów takich kruszców jak złoto, srebro czy platyna można dokonać nawet nie dysponując zbyt dużymi finansami. Srebrne monety są tego idealnym przykładem. Mimo, że ten kruszec jest najtańszym metalem szlachetnym, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród inwestorów.

 

Aby rozpocząć swoją przygodę na rynku metali szlachetnych, należy obserwować wzrost cen oraz spadków interesujących nas kruszców. Jest to podstawa, która ma za zadanie pomóc nam zdobyć doświadczenie i odpowiednią wiedzę. Ponadto analiza rynku pozwoli na dokonanie zakupów w najodpowiedniejszym momencie (w trakcie spadków cen metali).

Kolejnym ważnym elementem jest przeliczenie domowego budżetu. Dobre rozeznanie w tym temacie da nam pewność, że nie nadwyrężamy zasobów finansowych, którymi obecnie dysponujemy. Dopiero rozpisanie comiesięcznych, podstawowych wydatków oraz ewentualnych kosztów nadprogramowych pozwoli nam na obliczenie możliwości inwestycyjnych. Rozsądne i rozważne planowanie są jednymi z najważniejszych kryteriów dotyczących inwestowania.

Wybór odpowiedniego metalu szlachetnego również jest bardzo istotny. Dysponując trochę większym budżetem, który chcemy przeznaczyć na ulokowanie swojego kapitału w kruszcach daje nam dwie opcje – inwestowanie w droższe złoto, pallad lub platynę w mniejszych ilościach, bądź zakup większych zasobów srebra. W zasadzie każdy wybór będzie dobry. Oczywiście, jeśli będziemy pamiętać o obserwacji notowań (wzrostów oraz spadków cen metali). Taką możliwość dają nam sprzedawcy złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych, jak np. 79th Element.

Monety inwestycyjne również dla osób interesujących się kolekcjonerstwem

Decydując się na zakup, któregoś z kruszców stajemy przed kolejnym zadaniem, jakim jest wybór ich formy fizycznej. Sztabki złota oraz innych metali szlachetnych są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą skupić się wyłącznie na inwestowaniu w surowiec i nie zależy im tak bardzo na walorach estetycznych zakupionych produktów (choć sztabki również mają swój urok). Wybierając monety bulionowe możemy kierować się ich wyglądem, unikalnością oraz oczywiście wagą. Każdy z tych aspektów może mieć bardzo duży wpływ na wartość monet w bliższej lub dalszej przyszłości.

Złote monety można zakupić w różnych wariantach wagowych. Najdroższe są te o wielkości 1 uncji (31,1 g), a najtańsze o rozmiarze 1/10 oz (równowartość 3,11 g). Między nimi znajdują się jeszcze dwie kategorie wagowe o oznaczeniach ½ oz oraz ¼ oz. Nie jest to jednak najważniejszy aspekt. Chcąc mieć pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy, należy szukać monet wybijanych z okazji jakiejś ważnej rocznicy oraz tych, które cieszą się największą popularnością i są najbardziej cenione na świecie. Warto nadmienić, że niektóre srebrne monety inwestycyjne są również odpowiednikami tych wytwarzanych ze złota (np. Krugerrand i Maple Leaf). Najpopularniejsze egzemplarze można znaleźć w sklepach internetowych cieszących się dobrą renomą, jak np. 79th Element (na stronie: https://79element.pl/content/37_najpopularniejsze-zlote-i-srebrne-monety-buli). Wybierając monety bulionowe możemy być niemal pewni, że odsprzedamy je w przyszłości z zyskiem, ponieważ będą one m. in. dużą gratką dla kolekcjonerów.

Inwestowanie w metale szlachetne wymaga od nas pewnej wiedzy oraz przede wszystkim długich obserwacji. Na ich podstawie, wspierając się dodatkowo prognozami specjalistów z rynków finansowych, można bez większych problemów wychwycić odpowiedni moment na zakup, a następnie sprzedaż złota, srebra oraz innych metali.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Inwestycje
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Przegląd możliwości: Wynajem długoterminowy pojazdów logistycznych

Koncept wynajmu długoterminowego pojazdów logistycznych zrodził się z rosnącej potrzeby fi…