W opinii klientów, Alior Bank posiada jedną z lepszych ofert konta walutowego. Z takiego produktu finansowego chętnie korzystają osoby często podróżujące oraz posługujące się na co dzień inną walutą niż złotówki. Najważniejszymi atutami konta walutowego Alior Bank jest brak opłat za jego prowadzenie, a także możliwość łatwego dostosowania rachunku do swoich potrzeb. Jakimi warunkami legitymuje się walutowe konto bankowe w Alior Banku?

Konto dostępne w czterech walutach

Alior Bank oferuje możliwość otworzenia rachunku walutowego w czterech walutach. Standardem są oczywiście waluty: Dolar Amerykański, Funt Brytyjski oraz Euro. Bank był także chętnie wybierany przez „frankowiczów” jako iż posiada opcję prowadzenia rachunku we Frankach Szwajcarskich. Za pośrednictwem dogodnej opcji Autodealing, klienci mają możliwość łatwej wymiany walut. Atutem jest stosunkowo niski spread walutowy, dzięki czemu nie tracimy na niekorzystnej różnicy kursów.

Jakie opłaty za konto walutowe w Alior Bank?

Klienci nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z uruchomieniem i prowadzeniem konta walutowego. Wszystkie funkcje podstawowe są dostępne za darmo. Opłatę poniesiemy natomiast za przelew europejski w innej walucie. Koszt takiej operacji wynosi 5 PLN i uwzględniając tabelę opłat w innych bankach, jest to dolna granica korzystna dla klientów. Dodatkowe koszty wiążą się także z posiadaniem karty. Miesięcznie płacimy 5 PLN, ale warto podkreślić, że w zamian otrzymujemy możliwość bezpłatnej wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie.

Czy warto wybrać konto walutowe Alior Bank?

Niskie opłaty i brak dodatkowych prowizji za podstawowe funkcje rachunku walutowego to silny argument przemawiający na korzyść tej oferty. Alior bank umożliwia również otworzenie konta we Frankach Szwajcarskich, a takiej możliwości nie spotkamy w wielu bankach. Samo posługiwanie się kontem jest również bardzo szybkie i wygodne. Dostęp do swoich środków możemy uzyskać z poziomu bankowości internetowej, a także łatwej w obsłudze aplikacji mobilnej.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konto walutowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Profesjonalne realizowane ozonowanie

Przy selekcjonowaniu firm, które zajmują się ozonowaniem dobrym rozwiązaniem jest zdecydow…