Produkt bankowy konta walutowego w PKO BP jest coraz chętniej wybierany przez klientów, którzy na co dzień często dokonują transakcji w innej walucie. Atrakcyjność tej oferty jest spowodowana możliwością dostosowania rachunku do swoich potrzeb oraz wyrobienia karty wielowalutowej. Warto również wspomnieć, że konto walutowe PKO BP możemy otworzyć przez Internet. Na jakie opłaty i prowizje muszą być przygotowani posiadacze tego konta?

Otwarcie i prowadzenie konta walutowego w PKO BP

Uruchomienie konta walutowego nie niesie ze sobą żadnych dodatkowych kosztów. Bezpłatne jest również prowadzenie rachunku o ile posiadamy kartę płatniczą wyposażoną w funkcję wielowalutową. Możemy złożyć wniosek o wydanie nowej karty do rachunku lub połączyć konto z posiadaną już kartą. Klienci, którzy nie zdecydują się na połączenie konta walutowego PKO BP z kartą wielowalutową będą ponosić miesięczną opłatę w wysokości 6,90 PLN za prowadzenie rachunku.

Przelewy zagraniczne z konta PKO BP

Do końca roku 2018 trwał okres promocyjny, który pozwalał wykonywać bezpłatne przelewy zagraniczne w walutach: EUR, USD, GBP, NOK, CHF, DKK oraz SEK. Świetną informacją dla klientów jest fakt, że promocja została wydłużona do końca czerwca 2019 roku. Aby nie ponosić dodatkowych kosztów za przelewy walutowe, klient musi przynajmniej raz dokonać transakcji w kantorze internetowym. W innym razie, od przelewów europejskich zapłacimy niewielką prowizję.

Opłaty i prowizje za posiadanie karty wielowalutowej

Ogromnym atutem konta walutowego w PKO BP jest również brak dodatkowych kosztów za posiadanie i korzystanie z karty wielowalutowej. Co szczególnie istotne, karta może być podpięta do jednego z ośmiu rachunków bankowych. Klienci nie ponoszą dodatkowych opłat za transakcje oraz wypłaty z zagranicznych bankomatów, pod warunkiem, że dana karta jest połączona z rachunkiem w walucie: EUR, USD, GBP, NOK, CHF, DKK oraz SEK. Jedyną opłatą za kartę płatniczą może być dobrowolne ubezpieczenie w kwocie kilku złotych miesięcznie.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konto walutowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Dowiedz się, jakie istnieją rodzaje kredytów i czym się one różnią

Czy wiemy czym różnią się kredyty gotówkowe od bezgotówkowych? Czy oglądamy rankingi kredy…