Jeszcze do niedawna ta forma finansowania pojazdu była niemożliwa, dziś to już norma – mowa o leasingu na auto używane. Z tej możliwości chętnie korzystają zarówno firmy, jak i osoby fizyczne.

Dlaczego leasing samochodów używanych jest coraz popularniejszy?

Wiele osób decydując się na założenie własnej firmy musi ponieść liczne wydatki. Często wiąże się to także z zakupem pojazdu. Nowe auto z salonu jest jednak zbyt kosztowne, nawet w przypadku leasingu. Dlatego sporo przedsiębiorców korzysta z tańszej opcji i wybiera leasing na używany samochód. To samo dotyczy osób prywatnych. Ze względu na niższą wartość używanego samochodu, od tego prosto z fabryki, mogą pozwolić sobie na zawarcie umowy leasingowej.

Dlaczego leasing samochodów używanych jest tańszy?

Samochody używane mają niższą wartość od tych, prosto z salonu. Z tego względu leasing samochodów używanych jest tańszy. Jeśli posiadanie auta jest konieczne, a nie chcemy zbytnio obciążać firmowego lub domowego budżetu możemy więc zdecydować się na to rozwiązanie. W przypadku auta z drugiej ręki najczęściej wpłata początkowa wynosi około dziesięciu procent wartości wybranego do użytkowania pojazdu, następnie, leasingobiorca w okresie trwania umowy ponosi comiesięczne raty leasingowe, te są jednak dużo niższe, niż w przypadku auta z salonu.

Leasing dla firm – operacyjny, finansowy, zwrotny

Firmy mogą wybierać spośród trzech rodzajów leasingu:

 • operacyjny(właścicielem pojazdu jest leasingodawca, koszty amortyzacji ponosi leasingodawca, podatek VAT leasingobiorca opłaca przez cały okres trwania umowy);
 • finansowy(właścicielem pojazdu jest leasingodawca, koszty amortyzacji ponosi leasingobiorca, podatek VAT leasingobiorca wnosi jednorazowo na początku umowy);
 • zwrotny(leasingobiorca odsprzedaje swój majątek leasingodawcy, a następnie korzysta z niego na podstawie umowy leasingu).

Leasing dla osób fizycznych – leasing konsumencki

W przypadku osób fizycznych mamy do czynienia z tak zwanym leasingiem konsumenckim, który jest atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnego kredytu. Zasady korzystania z tej formy finansowania są podobne, jak dla firm. Na początku trzeba wnieść jednorazową opłatę na rzecz kapitału początkowego, a następnie przez okres trwania umowy wpłaca się comiesięczne raty. Gdy umowa dobiega końca leasingobiorca może wykupić pojazd lub pozostawić go w rękach leasingodawcy.

Doradztwo leasingowe od CLS

Doradztwo leasingowe świadczy CLS. To centrum finansowe, które specjalizuje się w zakresie leasingu aut nowych oraz proponuje leasing samochodów używanych. Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na cls.pl – kalkulator leasingowy.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
 • Leasing środków trwałych. Co to takiego?

  Każda firma do sprawnego funkcjonowania potrzebuje dobrych i niezawodnych sprzętów – czy t…
 • Gdzie znaleźć najtańsze OC?

  Wybór ubezpieczenia komunikacyjnego nie jest łatwy. Na rynku funkcjonuje ponad 30 firm ube…
 • Kredyt samochodowy na firmę

  Przedsiębiorcy prowadzący własną działalność gospodarczą, przy zakupie auta często stają p…
 • Kredyt samochodowy czy leasing?

  Ogromnym atutem działalności gospodarczej jest możliwość odliczania od podatków kosztów ko…
Load More In Leasing
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Czym zajmuje się broker kredytowy i kiedy powinieneś skorzystać z jego pomocy

Pośrednik kredytowy może znacznie ułatwić wyszukiwanie korzystnego kredytu hipotecznego dl…