W ostatnich latach bardzo wzrosło zainteresowanie produktem finansowym jakim jest konto walutowe. Jest ono niezwykle pomocne dla wszystkich osób, które regularnie dokonują transakcji w zagranicznej walucie. Mieszkając za granicą lub podróżując możesz swobodnie korzystać ze swoich środków zgromadzonych na koncie w polskim banku. Coraz więcej osób zadaje również pytanie, w jakim banku konto walutowe zagwarantuje nam najlepsze warunki.

Jaką walutą posługujesz się najczęściej?

Na początku musisz oczywiście wybrać walutę bazową dla swojego rachunku walutowego. Wybór zależy oczywiście od tego, jaką walutą posługujesz się najczęściej. Większość banków oferuje rachunek w trzech walutach: Euro, Dolarze Amerykańskim oraz Funcie Brytyjskim. Zdarzają się jednak wyjątki, takie jak np. PKO Bank Polski, w którym dostępne są także waluty: Korona Norweska, Frank Szwajcarski, Korona Duńska oraz Korona Szwedzka. Pierwszym czynnikiem decydującym o wyborze banku jest zatem obecność interesującej Cię waluty obcej.

Opłaty i prowizje za korzystanie z konta

W zdecydowanej większości banków, uruchomienie i prowadzenie rachunku w walucie obcej jest bezpłatne. Koszty pojawiają się dopiero przy dokonywaniu konkretnych operacji. Podstawą są oczywiście przelewy zagraniczne. W przypadku przelewu europejskiego SEPA koszty są zwykle stałe i wynoszą kilka złotych. Ten system przelewów obsługuje jednak wyłącznie walutę Euro. W przypadku innych walut obcych potrzebny jest przelew SWIFT. Tutaj prowizja zależy od przelewanej kwoty i jest wyrażana procentowo. Jednocześnie ustalone są minimalne i maksymalne kwoty prowizji.

Dodatkowe opłaty wiążą się również z korzystaniem z karty płatniczej. Z całą pewnością warto wykupić dobrowolne ubezpieczenie. Jest to koszt rzędu kilku złotych miesięcznie. W ten sposób znacznie podnosimy jednak poziom bezpieczeństwa naszych środków. Dodatkowe prowizje mogą być także naliczane za wypłaty z bankomatów nie należących do banku, w którym posiadamy zarejestrowany rachunek. Także tutaj możemy wykupić płatną usługę za kilka złotych miesięcznie, która umożliwi darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie.

Wygoda i funkcjonalność konta bankowego

Konto walutowe jest częstym wyborem osób pracujących za granicą, lub aktywnych turystów podróżujących po świecie. Po za niskimi wypłatami ważna jest także wygoda korzystania ze swoich środków. Klienci zwracają zatem uwagę na funkcjonalność bankowości elektronicznej, a także na aplikację mobilną danego banku. Na szczęście niemal każdy bank komercyjny w Polsce może pochwalić się dobrze skonstruowanym systemem bankowości online.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konto walutowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Płytki Concrete Sea – gwarancja wysokiej jakości

Podczas urządzania swojego domu, warto przywiązać szczególną uwagę do łazienki. Pom…