Kwotę uzyskaną dzięki pożyczce możemy odebrać nie tylko na konto, ale też w placówce pocztowej. Jak to zrobić?
Zdecydowana większość pożyczkodawców wymaga od swoich klientów podania numeru konta bankowego. To niezbędne nie tylko do przelania przyznanej kwoty, ale też weryfikacji tożsamości osoby ubiegającej się o przyznanie. Dzięki wykonaniu przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę lub użyciu aplikacji takich jak Kontomatik, Instantor czy KontoConnect, pożyczkodawca upewnia się, że dane podane we wniosku rzeczywiście należą do klienta. Niektóre firmy umożliwiają jednak odbiór pieniędzy na poczcie. Na czym polega takie rozwiązanie?
Pożyczki online bez konta bankowego
Wypłatę pieniędzy uzyskanych w ramach pożyczki online umożliwia czek giro – dokument uprawniający wskazaną osobę do odbioru wyznaczonej kwoty. Dziś wprawdzie jest to rozwiązanie dużo mniej popularne zwykły przelew bankowy, ale znajdziemy je ofercie kilku polskich pożyczkodawców (np. AASA, SuperGrosz czy Ratka.pl). Wydawany klientowi czek może przybrać formę tradycyjnego, papierowego dokumentu lub kodu przesyłanego SMS-em czy mailem.
Pożyczki na czek giro – zalety
Fakt, że transakcja obywa się bez przelewu na konto bankowe sprawia, że pożyczki na czek giro w niektórych sytuacjach okazują się najlepszym rozwiązaniem. Są przede wszystkim najlepszym sposobem na uniknięcie zajęcia komorniczego – pożyczkobiorca otrzymuje pieniądze bezpośrednio do ręki, dzięki czemu może bez przeszkód sfinansować planowane wydatki. To też rozwiązanie niezwykle dyskretne, co docenią klienci dzielący konto na przykład ze współmałżonkiem, nie chcący, by ten dowiedział się o zaciągnięciu pożyczki. Kolejny atut pożyczek na czek to szybkość – pożyczkobiorca może bezzwłocznie wypłacić kwotę, nie czekając na dotarcie przelewu.
Pożyczki z odbiorem na poczcie
Czeki giro w Polsce realizowane są w placówkach Poczty Polskiej oraz Banku Pocztowego. Zamierzając zrealizować czek od pożyczkodawcy, należy jednak pamiętać, że może to zrobić tylko osoba wskazana w dokumencie. By potwierdzić swoją tożsamość, na pocztę lub do banku koniecznie zabierzmy dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.