Zadłużenie to bardzo trudna kwestia. Potrzeba nam wtedy pieniędzy, aby wywiązać się z długów, ale banki nie użyczą nam ich zbyt chętnie ze względu na naszą historię kredytową. Pozostaje wtedy wciąż opcja pożyczki udzielonej przez instytucję pozabankową, jednak wiele osób wciąż ma wątpliwości co do nich. Czy na pewno są one godne zaufania? Jak wybrać odpowiednią pożyczkę dla siebie? Poniżej przedstawiamy kilka porad dla zadłużonych poszukujących pożyczki.

Dlaczego warto zaciągnąć pożyczkę dla zadłużonych?

Pożyczki dla zadłużonych mogą być tym, co zadecyduje o Twoim finansowym “być albo nie być”. Są one specjalnie dostosowane do potrzeb ludzi zadłużonych, dlatego czas oczekiwania na przelew jest np. bardzo krótki – to z uwagi na to, że zadłużeni często potrzebują gotówki od zaraz. Takie pożyczki bardzo często są też elastyczne. Standardowo możemy bez problemu liczyć na pożyczkę w wysokości 5000 zł, ale niektóre firmy oferują nam znacznie wyższe pożyczki za okazaniem wyłącznie dowodu osobistego. Generalnie można by rzec, że pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są zorganizowane w taki sposób, by były możliwie najbardziej przystępne.

Jak złożyć wniosek?

Jak już wspomnieliśmy, formalności przy składaniu wniosku o pożyczkę dla zadłużonych ograniczone są do minimum. Wystarczy, że złożymy wniosek przez internet i tak naprawdę reszta toczy się sama. Wniosek łatwo znajdziemy na stronie wybranej instytucji pozabankowej. Następnie musimy wypełnić formularz, podając niezbędne do dalszej realizacji pożyczki dane osobowe. Jeśli chodzi o to, jakie dokumentu musimy dostarczyć, to zazwyczaj konieczne jest też zaświadczenie o regularnej spłacie zobowiązań finansowych. Może to być jakikolwiek dokument potwierdzający to, że rzeczywiście regularnie opłacamy na przykład nasze rachunki za prąd.

Jak wybrać firmę?

Szukając firmy oferującej pożyczki pozabankowe przede wszystkim musimy upewnić się, że jest to firma, której możemy zaufać. Zwróć uwagę na to, czy adres strony internetowej nie ma w sobie nic podejrzanego – czy np. wykorzystuje ona zabezpieczenia SSL Jednak sam fakt, że firma posiada dobrze zabezpieczoną stronę nie oznacza od razu, że to dobry wybór, dlatego dobrym posunięciem jest sprawdzenie opinii o firmie w internecie – szybko zwrócisz uwagę na komentarze świadczące o tym, że firma może być podejrzana.

Firm godnych zaufania jest jednak dość dużo, dlatego gdy już zawęzimy pole poszukiwań, należy poszukać oferty, która najbardziej nam odpowiada. Problem pojawia się wtedy, gdy więcej niż jedna firma posiada ofertę, która nam odpowiada. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się porównywarka pożyczek dla zadłużonych Loanscouter, dzięki której z łatwością znajdziemy optymalne dla naszych potrzeb rozwiązanie.

Na koniec warto wspomnieć, że poza samą sumą, którą otrzymamy, warto zwrócić też uwagę na warunki płatności. Ostatecznie pożyczka jest zobowiązaniem finansowym, zaś niespłacenie jej może nas pogrążyć jeszcze głębiej w zadłużeniu, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy wybrana firma pozwala na przedłużenie terminu spłaty – tak na wszelki wypadek.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Pożyczka gotówkowa
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wpływ merchandisingu na zachowania zakupowe klientów: Praktyczne wskazówki

Dowiedz się, jak merchandising wpływa na zachowania zakupowe klientów i jak dzięki niemu z…