Pożyczki społecznościowe to dość nowa forma pożyczek prywatnych w Polsce, udzielanych za pośrednictwem internetu. Są one obecnie niezwykle popularne na zachodzie Europy, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, natomiast w Polsce ta metoda pożyczania jest nadal na etapie rozwoju. Dlaczego pożyczki społecznościowe to doskonała alternatywa pożyczania pieniędzy? Sprawdzamy na przykładzie prężnie rozwijającego się portalu InvestPartners.pl.

 

Social lending dla osób fizycznych

W Polsce pożyczki społecznościowe (ang. social lending) pojawiły się w 2008 roku, tuż po uruchomieniu pierwszej takiej platformy na rynku brytyjskim, czyli „Zopa” (Zone of Possible Agreement) założonej w 2005 roku, której model biznesowy opierał się na wymianie kapitału pomiędzy osobami dysponującymi nadwyżką pieniężną, a tymi, którzy potrzebowali natychmiastowego zastrzyku gotówki. Social lending to nowoczesna alternatywa dla powszechnych w Polsce pożyczek pozabankowych, której głównym założeniem jest zawieranie transakcji bezpośrednio pomiędzy stronami osobami fizycznymi, bez pośrednictwa tradycyjnych instytucji finansowych.

Platforma integrująca, pośrednicząca i wspierająca

Pożyczki społecznościowe mają wiele zalet zarówno z punktu widzenia pożyczkobiorcy, jak i inwestora, stając się coraz bardziej interesującym sposobem inwestowania nadwyżek kapitałowych. W kontakcie pomiędzy stronami pośredniczy specjalna platforma internetowa taka, jak InvestPartners.pl. Serwis nie tylko łączy pożyczkobiorców z inwestorami, ale również pośredniczy w zawieraniu między nimi umów, udostępnia im intuicyjne narzędzia internetowe, ułatwiające inwestowanie oraz pożyczanie pieniędzy., a także wspiera inwestorów pod względem oceny możliwości kredytowych osób starających się o pożyczkę.

Jak to działa?

Koncepcja funkcjonowania platformy InvestPartners.pl jest bardzo prosta. Każdy pożyczkobiorca poprzez serwis internetowy może zaprezentować swoje projekty inwestycyjne i zbierać odpowiednie fundusze na ich realizację. Inwestorzy natomiast sami decydują, który projekt jest dla nich interesujący i zapewni im największy zysk przy zachowaniu odpowiedniego stopnia ryzyka.

Platforma InvestPartners.pl pozwala na zachowanie pełnego bezpieczeństwa inwestycyjnego. Zabezpieczeniem każdego projektu jest nieruchomość, obciążona wpisem hipoteki umownej w dziale IV księgi wieczystej. Takie zabezpieczenie nie wpływa w żaden sposób na kwestie formalne nieruchomości, pozwalając pożyczkobiorcy na zachowanie do niej pełnego prawa własności oraz nie powoduje jakichkolwiek ograniczeń w rozporządzaniu nieruchomością.

Elastyczne warunki finansowania

Finansowanie społecznościowe w InvestPartners.pl ułatwia pożyczkobiorcy uzyskanie odpowiednich funduszy na realizację własnych inwestycji bez konieczności spełniania rygorystycznych wymogów narzucanych nieraz przez banki komercyjne czy też firmy pożyczkowe. Osoba starająca się o finansowanie może samodzielnie ustalić kwotę pożyczki, wysokość jej oprocentowania, raty oraz zabezpieczenie w formie konkretnej nieruchomości. Inwestorzy natomiast sami składają własne propozycje odnośnie konkretnego projektu.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Pożyczka gotówkowa
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Pożądane samochody sportowe – wynajem z pasją

Początek przygody z pożądanymi samochodami sportowymi Jazda samochodem sportowym to marzen…