Osoby zadłużone często zastanawiają się czy mają szansę na otrzymanie pożyczki pomimo przydzielonego komornika. Okazuje się, że jak najbardziej. Należy jednak pamiętać, że jest to bardzo złożone zagadnienie i nie zawsze stanowi najlepsze rozwiązanie. Pożyczka bez BIK i KRD z komornikiem na karku powinna być traktowana jako ostateczność. Możemy bowiem uruchomić spiralę zadłużenia, z której po czasie będzie bardzo ciężko wyjść.

Jeżeli zalegamy ze spłatą danego zobowiązania finansowego dłużej niż 60 dni, wpis o zaistniałej sytuacji trafia do Biura Informacji Kredytowej. Z kolei do Krajowego Rejestru Długów można trafić za opóźnienie w spłacie miesięcznej raty lub niepłacenie rachunków i mandatów. Takie wpisy bardzo utrudniają sytuację osobom myślącym o wzięciu pożyczki. A co dopiero w przypadku, gdy ciąży nad nami komornik, który posiada szeroki zakres praw do odzyskania niespłaconych należności. Niemniej jednak, istnieje opcja, która pozwoli na wzięcie pożyczki. Jednak czy jest to dobry pomysł?

Pożyczka na dowód osobisty

Wiele firm pozabankowych umożliwia niewielką pożyczkę jedynie na podstawie okazanego dowodu osobistego. Taki pożyczkodawca nie weryfikuje statusu w BIK oraz KRD. Nie ma również możliwości by dowiedział się o tym, że ciąży nad nami komornik. Musimy jednak pamiętać o jednej istotnej kwestii. Pieniądze uzyskane w ten sposób mogą zostać przelane na nasze konto bankowe. Komornik ma natomiast dostęp do zablokowania określonej części środków zgromadzonych na rachunku. Jeżeli zależy nam na spłacie najpilniejszych zobowiązań, warto postarać się o uzyskanie pożyczonych środków w gotówce co umożliwi samodzielne rozdysponowanie tej kwoty.

Pożyczki od osób prywatnych

Kolejnym rozwiązaniem może być pożyczka od osób prywatnych, które reklamują taką działalność w Internecie. Poprzez takie działanie możemy uzyskać środki potrzebne do spłacenia zobowiązań i do odwołania postępowania komorniczego. W przypadku pożyczek prywatnych należy jednak zachować szczególną ostrożność. Absolutnym priorytetem jest spisanie umowy, która w razie nieuczciwego zachowania ze strony pożyczkodawcy pozwoli nam dochodzić swoich spraw.

Warto przemyśleć kredyt konsolidacyjny

Osoby zadłużone w kilku bankach powinny także rozważyć opcję wzięcia kredytu konsolidacyjnego. W tym wariancie wszystkie długi zostają przeniesione do jednego banku tworząc jeden, większy dług. Jednocześnie, bank w naszym imieniu spłaca resztę zobowiązań. My natomiast możemy liczyć na nieco niższe oprocentowanie oraz dłuższy termin spłaty. Pozwala to odzyskać płynność finansową i wyjść ze spirali zadłużenia.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Pożyczka gotówkowa
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Pierwsza pożyczka za darmo RRSO 0% – Sprawdziliśmy gdzie ją dostaniesz!

W dzisiejszych czasach, gdy niespodziewane wydatki mogą pojawić się w najmniej oczekiwanym…