Pożyczka dla małej firmy może pomóc w pokryciu różnych wydatków, takich jak sprzęt, zakup zapasu towarów i zapewnienie dostępności środków na pokrycie listy płac. Jeśli jednak nie masz historii kredytowej, zakwalifikowanie się do niej może być trudne. Dobrą wiadomością jest to, że nadal możesz uzyskać zgodę na pożyczkę dla małej firmy bez historii kredytowej. Wielu pożyczkodawców dla małych firm oferuje pożyczki biznesowe i w tym celu doradzą Ci, jak sprawdzić zdolność kredytową, a nawet uzyskać kredyt bez sprawdzania zdolności kredytowej i jest gotowych zaryzykować kredyt dla osoby bez historii kredytowej lub z ograniczoną zdolnością kredytową. Ten krótki artykuł wyjaśnia, w jaki sposób właściciele firm bez historii kredytowej mogą poruszać się po procesie składania wniosków i ostatecznie uzyskać zgodę na finansowanie działalności.

Jak sprawdzić zdolność kredytową bez pomocy banku?

Pożyczki kredytowe nie zawsze są dokładnie tym, co większość ludzi sobie wyobraża. Jeśli złożysz wniosek, pożyczkodawca biznesowy może poinformować Cię, jak sprawdzić zdolność kredytową bez konieczności kontaktowania się z bankiem, w którym posiadasz swoje konto rozliczeniowe. Z tego powodu właściciele firm często korzystają z tej opcji finansowania.

Podczas gdy tradycyjni pożyczkodawcy będą patrzeć na Twoją historię kredytową, posiadany kapitał, rodzaj prowadzonej działalności, uzyskiwane obroty i dochody, wiele firm, które oferują pożyczki biznesowe, nie wymaga sprawdzenia zdolności kredytowej. Pożyczkodawcy internetowi, którzy je oferują, wyjdą poza ocenę Twojej firmy i osobistej oceny kredytowej, aby określić, jak prawdopodobne jest, że spłacisz w całości pożyczoną kwotę pożyczki.

Rodzaje pożyczek biznesowych bez kontroli kredytowej

Choć wiedza na temat tego, jak sprawdzić zdolność kredytową w nowoczesnym biznesie jest konieczna absolutnie każdemu, nie wszystkie pożyczki biznesowe bez kontroli kredytowej są sobie równe. W rzeczywistości istnieje wiele opcji finansowania działalności, z których możesz wybierać, w tym:

Pożyczki terminowe: Znane również jako pożyczki ratalne, pożyczki terminowe są jednorazową kwotą pieniędzy zapewnianą przez pożyczkodawców finansujących. Jako pożyczkobiorca spłacisz je wraz z odsetkami w formie miesięcznych płatności w uzgodnionym terminie lub okresie. Kwoty pożyczek, stopy procentowe i warunki spłaty różnią się znacznie w zależności od pożyczkodawcy pożyczki biznesowej.

Linie kredytowe: biznesowe linie kredytowe są podobne do biznesowych kart kredytowych. Jeśli złożysz wniosek o tego rodzaju finansowanie działalności, będziesz mógł wypłacić tyle lub tyle, ile chcesz, aż do ustalonego limitu kredytowego. Dlatego spłacisz pożyczoną kwotę wraz z odsetkami.

Pożyczki na sprzęt: jeśli potrzebujesz kupić sprzęt, taki jak dźwig, piekarnik lub faks dla swojej firmy, pożyczki na sprzęt są idealnym rozwiązaniem. Ten rodzaj pożyczki może pomóc właścicielom małych firm pokryć koszty sprzętu. Dzięki pożyczce na sprzęt Twój sprzęt będzie służył jako zabezpieczenie. Dlatego też, jeśli nie wywiążesz się ze spłaty pożyczki dla małej firmy, pożyczkodawca biznesowy ją przejmie.

Finansowanie należności: Kiedy dążysz do finansowania należności, otrzymasz określoną kwotę pieniędzy za nieopłacone faktury. Pożyczkodawca pobierze płatność od Twoich klientów i zapłaci pozostałe kwoty faktury pomniejszone o wszelkie opłaty, które mogą naliczyć. Ten rodzaj finansowania jest podobny do faktoringu faktur.

Zaliczki gotówkowe dla handlowców: Zazwyczaj dostawcy zaliczek gotówkowych zapewniają finansowanie wnioskodawcom, którzy często otrzymują transakcje kartą kredytową. Często nie przejmują się zdolnością kredytową właściciela firmy.

Należy pamiętać, że chociaż niektórzy pożyczkodawcy zapewniają te opcje finansowania i nie wymagają sprawdzania zdolności kredytowej, inni pożyczkodawcy nadal będą chcieli sprawdzić Twoją zdolność kredytową. Dlatego przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z wymaganiami pożyczkodawców i dowiedzieć się, jak sprawdzić zdolność kredytową. Nawet jeśli nie wymagają sprawdzenia zdolności kredytowej, mogą chcieć przejrzeć wyciągi z konta bankowego, podpisać osobistą gwarancję lub podać inne informacje finansowe.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyty
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wykrywanie, poszukiwanie, śledzenie

Usługi detektywistyczne cieszą się obecnie coraz większą popularnością, co jest zupełnie z…