Większość banków oraz firm pożyczkowych przed podjęciem decyzji o przyznaniu pożyczki sprawdza oświadczenie o stałym źródle dochodów. W tym miejscu duży problem mogą mieć oczywiście osoby bezrobotne. Korzystnym rozwiązaniem może być jednak pożyczka bez BIK i KRD dla bezrobotnych udzielana przez firmę pożyczkową. Często do sfinalizowania tej procedury wystarczy nam jedynie dowód osobisty. Jak uzyskać taką pożyczkę?

Firmy pozabankowe muszą podejmować niełatwą konkurencję z bankami. W tym celu godzą się na ustępstwa i upraszczają procedury, które pozwalają uzyskać pożyczkę także osobom bezrobotnym lub bez stałego źródła dochodu. Oczywiście osoby, które nie prezentują wysokiej zdolności kredytowej, nie mogą liczyć na wysoką pożyczkę. Jednak kilkaset lub kilka tysięcy złotych? Do tego wystarczy wyłącznie dowód osobisty. Istnieją także inne rozwiązania, które pomogą Ci w uzyskaniu szybkiej pożyczki bez BIK i KRD.

Jak otrzymać szybką pożyczkę na dowód bez BIK i KRD?

W Internecie możemy natrafić na rankingi, które prezentują oferty firm pozabankowych niesprawdzających wpisów w BIK i KRD. Wystarczy znaleźć ofertę najlepiej dostosowaną do naszych potrzeb i wejść na stronę internetową danej firmy. Tam możemy złożyć wniosek online podając niezbędne informacje z dowodu osobistego. Należy je także potwierdzić za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub błyskawicznego przelewu na symboliczną kwotę. Decyzja o przyznaniu pożyczki zapada w ciągu kilkunastu minut, a środki trafiają na nasze konto. Oczywiście pożyczka na dowód jest udzielana jedynie do pewnych kwot oscylujących w granicy 5,000 PLN.

Czy osoby bezrobotne mogą wykazać swoje dochody?

Osoby bezrobotne nierzadko posiadają stały dochód w postaci zasiłków czy chociażby alimentów. Są również prace dorywcze oraz środki uzyskane na podstawie umowy o dzieło. Oczywiście w żaden sposób nie możemy ich udokumentować oświadczeniem, które mogłoby zostać potwierdzone przez pracodawcę. Niemniej jednak, jeżeli przychody z różnych źródeł regularnie wpływają na nasze konto bankowe, możemy to wykorzystać do uzyskania większej pożyczki.

Wyciąg z konta bankowego z ostatnich miesięcy może zostać wykorzystany w zamian za zaświadczenie o źródle dochodów. Taką formę honorują niektóre banki oraz wiele firm pozabankowych. Na podstawie wyciągu z konta firma określa naszą sytuację finansową i może się zdecydować na przyznanie większej pożyczki niż w przypadku formalności załatwionych wyłącznie na dowód. To bardzo ciekawa opcja, o której wiele osób bezrobotnych nie zdaje sobie sprawy.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Pożyczka gotówkowa
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wykorzystaj w swojej pracy doskonałe obuwie robocze

Poprzez wykorzystanie najlepszego obuwia roboczego w swojej pracy chronisz siebie, nie mus…