Dla wielu osób poszukujących optymalnej oferty kredytu, przeszkodą jest niska zdolność kredytowa widoczna w BIK. Problemem często są również długi widniejące w spisie KRD. Dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie: Gdzie dostanę kredyt bez BIK i KRD? Czy istnieją banki, które nie weryfikują w ten sposób swoich klientów? Niestety nie. Jedyną szansą są firmy pozabankowe i oferowane przez nie pożyczki bez dodatkowych zaświadczeń.

Wiele zależy również od tego, na jaką kwotę potrzebujemy kredyt. Jeżeli planujemy zakup nieruchomości i szukamy dobrego kredytu hipotecznego, niestety nie ma możliwości otrzymania go bez restrykcyjnej weryfikacji zdolności kredytowej. Jeżeli natomiast potrzebujemy nieco mniejszy zastrzyk gotówki na dowolny cel, z pomocą mogą nam przyjść firmy pozabankowe, które nie zawsze sprawdzają BIK i KRD. Jak to wygląda w praktyce?

Kredyt bez BIK i KRD – czy to możliwe?

Banki bardzo sumiennie sprawdzają swoich klientów pod kątem sytuacji finansowej i zdolności kredytowej. Dlatego też, negatywna historia w BIK, a także długi w KRD często dyskwalifikują z możliwości podjęcia kredytu. Jedyną opcją jest zatem pożyczka pozabankowa. Na rynku funkcjonuje wiele firm niedokonujących wglądu do tych rejestrów. Często wystarczy złożyć pisemne oświadczenie o dochodach, które zostanie zweryfikowane przez firmę pozabankową. Jeżeli nasze obecne dochody pozwalają na spłatę takiej pożyczki, nasz wniosek powinien zostać rozpatrzony pozytywnie.

Na jaką kwotę możemy liczyć w firmie, która nie weryfikuje klienta pod kątem BIK i KRD? Do rzadkości nie należą pożyczki na oświadczenie w kwocie nawet do 20-30 tysięcy złotych. Maksymalny termin spłaty takiej formy finansowania wynosi zwykle do trzech lat. Jeżeli zatem potrzebujemy pilnej gotówki na uregulowanie obecnej sytuacji, warto rozważyć oferty firm pozabankowych, jeżeli nie możemy pochwalić się nienaganną sytuacją w BIK oraz KRD.

Co zrobić w sytuacji gdy potrzebujemy większego kredytu?

Załóżmy jednak, że interesuje nas kredyt hipoteczny na wyższą sumę pieniędzy. Bez optymalnej sytuacji w BIK i KRD raczej nie uzyskamy takiego finansowania w banku. Choć istnieje pewna deska ratunkowa. Kredyt możemy bowiem uzyskać dysponując gwarantem z dużo lepszą zdolnością kredytową od naszej. Wtedy, odpowiedzialność za spłatę kredytu jest rozdzielona na nas oraz na naszego żyranta. Często będzie to zatem jedyny sposób na otrzymanie większej kwoty kredytu w sytuacji gdy nie dysponujemy wysoką zdolnością kredytową.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyty
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Jak można pozyskać perfumy markowe na lepszych warunkach cenowych?

Na rynku perfum można spotkać się z różnymi warunkami cenowymi. Wiele markowych produktów …