Osoby będące w posiadaniu nieruchomości mogą zdecydować się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego pod jej zastaw. Taki produkt bankowy nazywamy pożyczką hipoteczną. Możemy ją przeznaczyć na dowolny cel, a w związku z zabezpieczeniem w postaci nieruchomości, klienci mogą liczyć na bardzo atrakcyjne warunki. Co musisz zrobić aby skorzystać z takiej oferty? Jak szybko pożyczka hipoteczna znajdzie się na naszym koncie bankowym?

Czym jest pożyczka hipoteczna?

Pożyczka hipoteczna zwykle jest przyznawana na wysokie kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych. Oczywiście możemy także pożyczyć 20 tysięcy, ale w przypadku tego produktu, nie będzie to optymalne rozwiązanie. Na taki sposób finansowania decydują się osoby, które w danej sytuacji nie mogą pochwalić się wysoką zdolnością kredytową. Nieruchomość stanowi zabezpieczenie i daje bankowi gwarancję odzyskania należności w przypadku problemów ze spłatą przez klienta. Czy podjęcie takiej pożyczki wymaga wielu formalności?

Jak wygląda proces przyznawania pożyczki hipotecznej?

Na samym początku rozmawiamy z doradcą finansowym, który pomoże nam wybrać odpowiedni wariant finansowania i opowie więcej na temat interesującego nas produktu bankowego. Pożyczka hipoteczna wymaga przedłożenia wielu dokumentów, m.in.: aktu notarialnego, odpisu z księgi wieczystej, a także dokumentu potwierdzającego wycenę nieruchomości. Bank sprawdza również naszą zdolność kredytową, ale wymagania będą w tym przypadku nieco mniejsze niż przy kredycie, a wszystko za sprawą wartościowego zabezpieczenia w formie nieruchomości.

Jak szybko pożyczka hipoteczna zostanie nam przyznana? To zależy od wielu czynników. Bank musi bardzo dokładnie przeanalizować przedłożone dokumenty, a co za tym idzie, sprawy na pewno nie załatwimy w jeden dzień. Zwykle, decyzja o przyznaniu pożyczki hipotecznej zapada w ciągu jednego tygodnia roboczego. Jeżeli będzie ona pomyślna, należy jeszcze złożyć wniosek o przyznanie środków pieniężnych. Sfinalizowanie procesu nie zajmuje jednak wiele czasu, a pieniądze zostają przelane na nasze konto jeszcze tego samego dnia, w którym złożyliśmy wniosek.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt hipoteczny
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

ETF-y a nowe technologie – gdzie tkwi potencjał wzrostu

W dzisiejszym dynamicznym świecie gospodarczym, inwestowanie w nowe technologie stało się …