Długi to poważny problem, szczególnie w sytuacji gdy mamy bardzo mało czasu na uregulowanie najpilniejszych wydatków i opłat. Wtedy jedynym rozwiązaniem może być zaciągnięcie kolejnej pożyczki, która pozwoli nam spłacić najbardziej pilne długi. Należy jednak być bardzo ostrożnym, ponieważ takie działania mogą wprowadzić nas w spiralę długu. Jeżeli jednak nie mamy innej opcji i potrzebujemy szybkiej gotówki, gdzie pożyczka dla zadłużonych będzie dobrym wyborem?

Pożyczka dla osób zadłużonych – jak ją otrzymać?

Przed przyznaniem dużej pożyczki banki bardzo dokładnie weryfikują zdolność kredytową swojego klienta. Także przy mniejszych kwotach często czekają na nas dodatkowe formalności, takie jak sprawdzenie historii BIK, a także baz dłużników. Jeżeli nasza zdolność kredytowa jest słaba, w banku nie mamy większych szans na otrzymanie pożyczki. Pozostają zatem firmy pozabankowe, którym w wielu sytuacjach wystarczy jedynie potwierdzone oświadczenie o dochodach. Firmy nie sprawdzają BIK i rejestru dłużników, a jeżeli obecne dochody pożyczkobiorcy są wystarczające do spłacenia udzielonej pożyczki, decyzja powinna zostać podjęta na naszą korzyść.

Pożyczki pozabankowe to dla wielu osób jedyny ratunek przed narastającymi długami. Należy jednak podjąć środki finansowe na możliwie długi okres spłaty, tak aby nie spotęgować zadłużenia. Gdy osoba zadłużona wpadnie w spiralę długów, często kończy się interwencją windykacyjną. Warto zatem zachować dużą ostrożność gdy decydujemy się na pożyczkę dla zadłużonych. Warto również wziąć pod uwagę inne możliwości, np. kredyt konsolidacyjny w banku.

Gdzie wziąć pożyczkę w sytuacji zadłużenia?

Jak już ustaliliśmy, jedynym miejscem, w którym możemy ubiegać się o pożyczkę ze słabą zdolnością kredytową są firmy pozabankowe. Nawet bez weryfikowania BIK i baz dłużników możemy pożyczyć kilkadziesiąt tysięcy złotych na opłacenie najpilniejszych wydatków. Ważną rolę przy wyborze firmy odgrywa oczywiście RRSO oraz termin spłaty. Aby zminimalizować ryzyko spirali długów, należy oczywiście szukać pożyczki z jak najdłuższym terminem spłaty przy jednoczesnym, niskim RRSO.

Warto także zwrócić się w kierunku firm pożyczkowych, z usług których jeszcze nie korzystaliśmy. To dobra opcja dla osób, które potrzebują pożyczyć kilka tysięcy złotych. Wiele firm kusi nowych klientów pierwszą chwilówką za darmo. Innymi słowy, po upływie miesiąca spłacamy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. W niektórych firmach termin spłaty darmowej pożyczki może być rozciągnięty nawet na okres trzech miesięcy. W ten sposób nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z prowizjami i oprocentowaniem, co w danym momencie jest niezwykle ważne.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Pożyczka gotówkowa
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Czy możliwy jest odbiór pożyczki na poczcie?

Kwotę uzyskaną dzięki pożyczce możemy odebrać nie tylko na konto, ale też w placówce poczt…