Osoby myślące o wzięciu pożyczki gotówkowej na dowolny cel zastanawiają się nad tym, jaka oferta zagwarantuje im lepsze warunki. Czy warto udać się do banku czy może wybrać firmę pozabankową? Wybór właściwej oferty dostosowanej do indywidualnych potrzeb oznacza niższe koszty w spłacie zobowiązania. A zatem warto przyjrzeć się przynajmniej kilku ofertom, aby wybrać idealną opcję. Gdzie wziąć pożyczkę przez Internet?

Bank czy firma pozabankowa?

W banku możemy liczyć na niższe oprocentowanie naszej pożyczki oraz na bardziej elastyczne warunki spłaty. W zamian musimy jednakże prezentować satysfakcjonują dla banku ocenę zdolności kredytowej. W przypadku osób zadłużonych lub posiadających negatywną historię w BIK, pożyczka gotówkowa w banku może być po prostu nieosiągalna.

Tutaj ratunkiem będą oczywiście firmy pozabankowe, które stosują mniej restrykcyjne procedury. Często do wzięcia niewielkiej pożyczki wystarczy nam jedynie dowód osobisty. Jeżeli interesują nas wyższe kwoty, konieczne może się okazać oświadczenie o dochodach, które zostanie zweryfikowane przez firmę pozabankową. Niemniej jednak, w firmie pozabankowej osoby w trudnej sytuacji finansowej mają większe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Minusem może być jednak wyższe oprocentowanie, a co za tym idzie, większa kwota do spłaty.

Jak wybrać korzystną ofertę pożyczki przez Internet?

Wczytywanie się w szczegóły każdej oferty z osobna jest mało efektywne, a przecież potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki. Lepszym rozwiązaniem będzie zatem sprawdzenie rankingu najlepszych pożyczek na rynku. Możemy także skorzystać z kalkulatora, który pomoże nam wybrać oferty idealnie dopasowane do naszych potrzeb. W ten sposób otrzymamy informacje o całkowitej kwocie do spłaty, a także o wysokości miesięcznej raty. Przejrzyste zestawienie pozwala szybko porównać kilka ofert i wybrać najtańszą firmę pożyczkową. Pozostaje jedynie złożyć wniosek online i czekać na przelew!

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Pożyczka gotówkowa
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Perspektywy na rynku nieruchomości w 2019 i 2020 roku

Ponad dekadę po pierwszej hossie na rynku mieszkaniowym w latach 2007-2008 obserwujemy, ja…