Zaświadczenie o dochodach nie jest konieczne do podjęcia pożyczki gotówkowej. Niektóre banki oraz firmy pożyczkowe oferują możliwość zastąpienia zaświadczenia inną alternatywą. To szansa dla osób, które są w stanie spłacać pożyczkę, ale z różnych przyczyn nie są w stanie przedstawić źródeł swojego dochodu. Gdzie wziąć pożyczkę bez zaświadczeń? W jaki sposób możemy zastąpić zaświadczenie o dochodach innym źródłem dokumentującym naszą sytuację finansową?

Czym jest oświadczenie o dochodach?

Zaświadczenie o dochodach wystawia pracodawca na wniosek swojego podwładnego. Z kolei oświadczenie spisujemy we własnym zakresie i przedstawiamy w banku lub firmie pożyczkowej. Powinno ono zawierać: deklarowaną wysokość zarobków, nazwę zakładu pracy, a także telefon. Teraz inicjatywa przechodzi na pożyczkodawcę. To w jego gestii leży zweryfikowanie prawdziwości przedstawionych danych. Najczęściej odbywa się to poprzez rozmowę telefoniczną z pracodawcą. Zdarza się, że przy mniejszych kwotach oświadczenie w ogóle nie jest weryfikowane. Niemniej jednak nie warto ryzykować i przedstawiać fałszywych danych.

Pożyczka na wyciąg z konta bankowego

Kolejną propozycją jest pożyczka, w której swoją sytuację finansową prezentujemy przy pomocy wyciągu z konta bankowego, zwykle z ostatnich trzech miesięcy. W ten sposób firma pożyczkowa lub bank mogą określić naszą płynność finansową i określić, czy będziemy w stanie spłacić zobowiązanie. To bardzo wygodna opcja, która pozwala również znacznie skrócić czas potrzebny do sfinalizowania wniosku i otrzymania pieniędzy na konto bankowe.

Zeznanie podatkowe zamiast zaświadczenia

Niektóre banki oraz firmy pożyczkowe oferują także możliwość udokumentowania swoich dochodów za sprawą zeznania podatkowego PIT za ostatni okres rozliczeniowy. Na podstawie PIT-a określana jest nasza zdolność kredytowa. Takie załatwienie sprawy może trwać nieco dłużej niż w przypadku wyciągu z konta bankowego, jednak wciąż możemy liczyć, że pożyczkę otrzymamy jeszcze tego samego dnia, w którym złożyliśmy wniosek.

Gdzie możemy znaleźć oferty pożyczek bez zaświadczeń?

Warto również dodać, że przy niewielkich pożyczkach obejdzie się bez żadnych zaświadczeń oraz środków zastępczych. Jedyne czego będziemy potrzebować to dowód osobisty. Takie rozwiązanie jest dostępne wyłącznie w firmach pożyczkowych, które możemy znaleźć w Internecie. Za sprawą kalkulatora pożyczek online możemy w krótkim czasie porównać kilka ofert i ocenić, która z firm proponuje najkorzystniejsze warunki dla naszego portfela.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Pożyczka gotówkowa
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Korekta Twój e-PIT

Twój e-PIT to nowa usługa zaproponowana przez Ministerstwo Finansów, działająca od 15 lute…