Wiele osób twierdzi, że wybór właściwej karty kredytowej jest trudnym i pracochłonnym przedsięwzięciem. Jednak o wiele łatwiej jest wybrać odpowiednią kartę kredytową, jeśli masz odpowiednie porady i informacje. Ten artykuł zawiera kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję o karcie kredytowej.

Zapoznaj się z umową o karcie kredytowej przed użyciem tej karty. Wiele miejsc z kartami kredytowymi myśli o Twoim pierwszym zakupie jako o zgodzie na ich warunki. Mimo że wydruk umowy jest niewielki, przeczytaj go tak starannie, jak tylko możesz.

Zawsze płacisz rachunki kartą kredytową na czas. Zignorowanie terminu na rachunku karty kredytowej może skutkować wysokimi opłatami karnymi. Ponadto, wielu wierzycieli zwiększy stopy procentowe, co będzie kosztować jeszcze więcej pieniędzy w przyszłości.

Nie ma końca dla rodzajów programów lojalnościowych, które można znaleźć dla kart kredytowych. Jeśli regularnie korzystasz z karty kredytowej, powinieneś znaleźć korzystny program lojalnościowy, który odpowiada Twoim potrzebom. Z biegiem czasu, dodatki zwiększają się i dają ci wspaniałe dodatkowe dochody lub rabaty.

Spłać tyle swojego salda, ile możesz każdego miesiąca. Im więcej jesteś winien firmie kredytowej co miesiąc, tym więcej zapłacisz odsetek. Jeśli płacisz nawet niewielką kwotę oprócz minimalnej płatności każdego miesiąca, możesz zaoszczędzić sobie wiele zainteresowania każdego roku.

Jeśli masz kartę kredytową, dodaj ją do swojego miesięcznego budżetu. Ustal konkretną kwotę, którą będziesz w stanie wypłacić miesięcznie na karcie, a następnie spłać tę kwotę na koniec miesiąca. Staraj się, aby saldo Twojej karty kredytowej nie przekraczało tej kwoty. Jest to świetny sposób, aby zawsze płacić kartą kredytową w całości, co pozwala na zbudowanie świetnego wyniku kredytowego.

Nigdy nie używaj publicznego komputera do dokonywania zakupów online za pomocą karty kredytowej. Twoje informacje o kredytach mogą być przechowywane na tych komputerach. Komputery publiczne często znajdują się w kawiarniach i bibliotekach publicznych. Kiedy zostawisz swoje dane na takich komputerach, narażasz się na wielkie niepotrzebne ryzyko. Rób zakupy tylko z własnego komputera.

Zanim zaakceptujesz kartę kredytową, przeczytaj dokładnie oświadczenie o ujawnieniu. Niniejsze oświadczenie wyjaśnia warunki użytkowania tej karty, w tym wszelkie powiązane stopy procentowe i opłaty za zwłokę. Czytając oświadczenie, możesz zrozumieć kartę, którą wybierasz, w celu podjęcia skutecznych decyzji, jeśli chodzi o spłatę.

Zachowaj ostrożność podczas dokonywania zakupów online za pomocą karty kredytowej. Przyjrzyj się uważnie stronie, aby upewnić się, że jest bezpieczna. Ustawienia przeglądarki mogą dać ci wskazówkę, więc sprawdź dokumentację pomocy przeglądarki. Bezpieczna witryna zapewnia bezpieczeństwo informacji o karcie. Pamiętaj, by zignorować e-maile z prośbą o podanie danych karty, ponieważ są to próby uzyskania Twoich danych osobowych.

Poznaj swoją historię kredytową przed złożeniem wniosku o nowe karty. Limit kredytu i oprocentowanie nowej karty zależą od tego, jak zła lub dobra jest twoja historia kredytowa. Unikaj niespodzianek, otrzymując raz w roku raport o swoim kredycie z każdej z trzech agencji kredytowych. Możesz go bezpłatnie otrzymać raz w roku od AnnualCreditReport.com, agencji sponsorowanej przez rząd.

Wielu ekspertów twierdzi, że maksymalny limit potrzebnych kart kredytowych wynosi mniej niż 75% dochodu za każdy miesiąc. Jeśli Twój poziom zadłużenia przekracza twoją miesięczną pensję, musisz skoncentrować wysiłki na spłaceniu tego od razu. Wynika to z faktu, że wypłacone odsetki wkrótce osiągną poziom śnieżny do tego stopnia, że ​​stracisz kontrolę.

Jeśli nie jesteś zadowolony z wysokości oprocentowania, które Cię obciąża, zapytaj bank, czy może je zmienić. Jeśli nie chcą z tobą pracować, rozejrzyj się za bardziej idealną stopą procentową. Zmień saldo na kartę o niższej stawce. Pozwoli to zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy.

Jak wspomniano wcześniej w tym artykule, wiele osób narzeka, że ​​trudno im wybrać odpowiednią kartę kredytową w oparciu o ich potrzeby i zainteresowania. Jeśli wiesz, jakich informacji szukać i jak porównywać karty, wybór właściwego jest o wiele łatwiejszy niż się wydaje. Skorzystaj z porady tego artykułu, a wybierzesz świetną kartę kredytową, w zależności od potrzeb.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Karty kredytowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wykrywanie, poszukiwanie, śledzenie

Usługi detektywistyczne cieszą się obecnie coraz większą popularnością, co jest zupełnie z…