Nie dajcie się zwieść tym, którzy mówią wam, że można coś kupić, jeśli po prostu umieścicie go na karcie kredytowej. Karty kredytowe doprowadziły nas do monumentalnych kwot długów osobistych, które rzadko pojawiały się wcześniej. Pozbądź się tego sposobu myślenia, czytając ten artykuł i sprawdzając, jak wpływają na ciebie karty kredytowe.

Nie używaj karty kredytowej do robienia zakupów lub codziennych przedmiotów, takich jak mleko, jajka, gaz i guma do żucia. Takie postępowanie może szybko stać się nawykiem, a Ty możesz dość szybko zepsuć swoje długi. Najlepiej użyć karty debetowej i zapisać kartę kredytową na większe zakupy.

Uzyskaj kopię swojej oceny zdolności kredytowej, zanim zaczniesz ubiegać się o kartę kredytową. Firmy obsługujące karty kredytowe ustalą między innymi Twoją stopę procentową i warunki kredytu, korzystając z historii kredytowej. Sprawdzenie wyniku kredytowego przed złożeniem wniosku pozwoli ci upewnić się, że otrzymujesz najlepszą możliwą stawkę.

Unikaj używania kart kredytowych, aby kupić coś, co jest czymś, o czym marzysz, aby nie mieć gotówki. Chociaż można zapłacić za przedmiot, na który możesz zapłacić później, nie kupuj czegoś, co jest poważnie poza zasięgiem.

Zdecyduj, jakie nagrody chciałbyś otrzymać za korzystanie z karty kredytowej. Istnieje wiele opcji nagród oferowanych przez firmy obsługujące karty kredytowe, które zachęcają do ubiegania się o kartę. Niektóre oferują mile, które można wykorzystać do zakupu biletów lotniczych. Inne dają roczną kontrolę. Wybierz kartę, która oferuje nagrodę odpowiednią dla Ciebie.

Starannie rejestruj swoje opłaty, aby mieć pewność, że możesz pozwolić sobie na wydatki. Łatwo stracić rachubę pieniędzy wydanych podczas korzystania z karty, chyba że zobowiązujesz się śledzić w notatniku lub arkuszu kalkulacyjnym.

Ilekroć rozważasz nową kartę kredytową, zawsze powinieneś unikać ubiegania się o karty kredytowe o wysokich stopach procentowych. Choć stopy procentowe rosnące raz na rok mogą nie wydawać się aż tak znaczące, należy zauważyć, że odsetki te mogą się sumować i szybko się sumować. Upewnij się, że dostałeś kartę o rozsądnych stopach procentowych.

Ważną wskazówką dla wszystkich użytkowników kart kredytowych jest tworzenie budżetu. Posiadanie budżetu to świetny sposób, aby dowiedzieć się, czy możesz sobie pozwolić na coś kupić. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, pobieranie opłat za kartę kredytową jest tylko receptą na katastrofę.

Upewnij się, że kupujesz od legalnego dostawcy, zanim użyjesz karty kredytowej, aby kupić coś w Internecie. Spróbuj zadzwonić na podane numery telefonów, aby upewnić się, że firma działa i zawsze unikaj zakupów od firm, które nie mają podanego fizycznego adresu.

Upewnij się, że uważnie obserwujesz swoje stwierdzenia. Jeśli zauważysz obciążenia, których nie powinno tam być lub uważasz, że zostały one nieprawidłowo obciążone, zadzwoń do działu obsługi klienta. Jeśli nie możesz uzyskać nigdzie z obsługą klienta, poproś o uprzejme przemówienie do zespołu ds. Przechowywania, aby uzyskać pomoc, której potrzebujesz.

Musisz płacić więcej niż minimalna płatność co miesiąc. Jeśli nie płacisz więcej niż minimalna płatność, nigdy nie będziesz w stanie spłacić zadłużenia karty kredytowej. Jeśli masz awarię, możesz skończyć, używając całego dostępnego kredytu. Tak więc, każdego miesiąca spróbuj wysłać trochę dodatkowych pieniędzy, aby spłacić dług.

Jeśli kiedykolwiek zaistnieje opłata na karcie, która jest błędem w imieniu firmy wydającej karty kredytowe, możesz pobrać opłaty. Sposób, w jaki to robisz, polega na wysłaniu im daty rachunku i wysokości opłaty. Jesteś chroniony przed tymi rzeczami przez Fair Credit Billing Act.

Znając wpływ, jaki karty kredytowe naprawdę mają na twoje życie, jest dobrym pierwszym krokiem w kierunku mądrzejszego korzystania z nich w przyszłości. Często są one niezbędnym elementem budowania dobrego kredytu. Są jednak nadużywane i często źle rozumiane. W tym artykule podjęto próbę wyjaśnienia niektórych z tych mylących pomysłów i wyprostowałem ten zapis.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Karty kredytowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Usługi kompetentnego stomatologa

Dzisiaj znacznie łatwiej będzie nam zaradzić komplikacjom w sferze dotyczącej problemów z …