Jedną z najbardziej przydatnych form płatności jest karta kredytowa. Karta kredytowa może wydostać się z niektórych przykrych sytuacji, ale może również spowodować, że niektóre z nich zostaną wykorzystane, jeśli nie będą używane prawidłowo. Dowiedz się, jak unikać złych sytuacji, korzystając z poniższych wskazówek.

Jeśli zauważysz obciążenie karty, które nie jest twoje, natychmiast skontaktuj się z wydawcą karty kredytowej. Im wcześniej wydawca karty kredytowej wie, tym większa szansa na powstrzymanie złodzieja. Pomoże to również upewnić się, że nie poniosą Państwo odpowiedzialności za jakiekolwiek fałszywe opłaty. Jeśli podejrzewasz oszukańcze obciążenia, natychmiast powiadom firmę, przez którą przechodzi Twoja karta kredytowa.

Nigdy nie podawaj nikomu numeru karty kredytowej, chyba że jesteś osobą, która zainicjowała transakcję. Jeśli ktoś dzwoni do ciebie przez telefon z prośbą o podanie numeru karty, aby zapłacić za cokolwiek, powinieneś poprosić go o możliwość skontaktowania się z nimi, abyś mógł zorganizować płatność w lepszym czasie.

Nie używaj jednej karty kredytowej do spłacenia kwoty należnej od innej, dopóki nie sprawdzisz, która z nich ma najniższą stawkę. Chociaż nigdy nie jest to najlepsze rozwiązanie finansowe, możesz czasami zrobić to, aby upewnić się, że nie ryzykujesz dłużnikiem.

Karty kredytowe są często niezbędne dla młodych ludzi lub par. Nawet jeśli nie czujesz się dobrze mając duże kwoty kredytu, ważne jest, aby rzeczywiście mieć konto kredytowe i przepuścić przez niego pewną aktywność. Otwieranie i używanie konta kredytowego pomaga budować wynik kredytowy.

Jeśli nie jesteś zadowolony z wysokiego oprocentowania karty kredytowej, ale nie jesteś zainteresowany przeniesieniem salda w inne miejsce, spróbuj negocjować z bankiem, który wystawił kartę. Możesz czasami uzyskać niższą stopę procentową, jeśli poinformujesz bank, który wydaje bank, że rozważasz przeniesienie salda na inną kartę kredytową, która oferuje transfery o niskim oprocentowaniu. Mogą obniżyć twoją stawkę, aby utrzymać swój biznes!

Aby wybrać odpowiednią kartę kredytową w zależności od potrzeb, określ, za co chcesz zapłacić kartą kredytową. Wiele kart kredytowych oferuje różne programy nagród, takie jak te, które dają zniżki na podróże, artykuły spożywcze, gaz lub elektronikę, więc wybierz kartę, która najbardziej Ci odpowiada!

Zawsze wiedz, jaki jest twój współczynnik wykorzystania na kartach kredytowych. Jest to kwota zadłużenia na karcie w porównaniu do limitu kredytowego. Na przykład, jeśli limit na karcie wynosi 500 USD, a saldo wynosi 250 USD, to wykorzystujesz 50% swojego limitu. Zaleca się utrzymanie wskaźnika wykorzystania około 30%, aby utrzymać dobrą ocenę kredytową.

Aby nie tracić więcej pieniędzy, skonfrontuj swoją firmę kredytową o możliwości obniżenia stopy procentowej. Dopóki masz dobrą historię kredytową, powinieneś być w stanie uzyskać sobie znacznie lepszą stawkę. Po prostu zadzwoń do swojego wierzyciela i poproś o lepszą stawkę.

Nie pozwalaj nikomu korzystać z twoich kart. Nawet jeśli jest to dobry przyjaciel, który potrzebuje czegoś złego, nie jest mądrym po prostu wydać kartę. Może to doprowadzić do zrujnowania twojej przyjaźni. Lub może spowodować przekroczenie limitu opłat, jeśli twój przyjaciel pobierze więcej niż autoryzowałeś.

Użyj karty kredytowej, aby zapłacić za powtarzający się miesięczny wydatek, na który już masz budżet. Następnie spłacaj tę kartę kredytową co miesiąc, gdy płacisz rachunek. W ten sposób zostanie ustanowiony kredyt z kontem, ale nie musisz płacić żadnych odsetek, jeśli zapłacisz kartę w całości co miesiąc.

Karta kredytowa, której używasz do robienia zakupów, jest bardzo ważna i powinieneś spróbować użyć takiej, która ma bardzo mały limit. Jest to dobre, ponieważ ograniczy ilość funduszy, do których złodziej będzie miał dostęp.

Jak stwierdzono powyżej we wstępie, karty kredytowe są przydatną opcją płatności. Mogą być wykorzystywane do łagodzenia sytuacji finansowej, ale w złych okolicznościach mogą również powodować sytuacje finansowe. Dzięki wskazówkom z powyższego artykułu, powinieneś być w stanie uniknąć złych sytuacji i mądrze korzystać z karty kredytowej.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Karty kredytowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Usługi kompetentnego stomatologa

Dzisiaj znacznie łatwiej będzie nam zaradzić komplikacjom w sferze dotyczącej problemów z …