Jedną z najbardziej przydatnych form płatności jest karta kredytowa. Karta kredytowa może wydostać się z niektórych przykrych sytuacji, ale może również spowodować, że niektóre z nich zostaną wykorzystane, jeśli nie będą używane prawidłowo. Dowiedz się, jak unikać złych sytuacji, korzystając z poniższych wskazówek.

Śledź, ile pieniędzy wydajesz, korzystając z karty kredytowej. Małe, przypadkowe zakupy mogą się szybko sumować i ważne jest, aby wiedzieć, ile na nie wydałeś, abyś mógł zrozumieć, ile jesteś winien. Możesz śledzić za pomocą rejestru czeków, arkusza kalkulacyjnego lub nawet opcji online oferowanej przez wiele firm obsługujących karty kredytowe.

Nie anuluj karty przed oceną pełnego wpływu kredytu. Czasami zamknięcie konta może spowodować obniżenie oceny zdolności kredytowej. Karta, która składa się na większość historii finansowej, nie powinna być zamknięta.

Powinieneś starać się spłacać saldo swojej karty kredytowej co miesiąc. Rzeczywiście, karty kredytowe powinny być używane dla wygody, a rachunki powinny być opłacane na czas iw całości. Unikaj opłat finansowych, płacąc w całości saldo i ulepszaj swoją zdolność kredytową w tym samym czasie.

Poświęć czas na zabawę liczbami. Zanim wyjdziesz i postawisz na swojej karcie kredytowej parę złotych butów, usiądź z kalkulatorem i ustal koszty odsetek. Może to sprawić, że będziesz zastanawiać się nad pomysłem zakupu tych butów, które uważasz za potrzebne.

Przeczytaj całą korespondencję od swojej firmy wydającej karty kredytowe i innych instytucji finansowych od razu. Firmy obsługujące karty kredytowe mogą zmieniać swoje zasady, opłaty i stopy procentowe, o ile otrzymają pisemne powiadomienie, że tak robią. Jeśli warunki nie są tymi, które działają dla Ciebie, anulowanie karty jest opcją.

Skorzystaj z gratisy oferowanej przez firmę wydającą karty kredytowe. Wiele firm ma jakiś system zwrotu pieniędzy lub punktów, który jest dołączony do karty, którą posiadasz. Korzystając z tych rzeczy, możesz otrzymywać gotówkę lub towary, tylko za korzystanie z karty. Jeśli twoja karta nie oferuje takiej zachęty, zadzwoń do swojej firmy wydającej karty kredytowe i zapytaj, czy można ją dodać.

Jeśli masz kartę kredytową, dodaj ją do swojego miesięcznego budżetu. Ustal konkretną kwotę, którą będziesz w stanie wypłacić miesięcznie na karcie, a następnie spłać tę kwotę na koniec miesiąca. Staraj się, aby saldo Twojej karty kredytowej nie przekraczało tej kwoty. Jest to świetny sposób, aby zawsze płacić kartą kredytową w całości, co pozwala na zbudowanie świetnego wyniku kredytowego.

Monitoruj i szukaj zmian na warunkach. Nierzadko zdarza się, że firma kartowa często zmieniała warunki. Stwierdzenia, które najbardziej odnoszą się do ciebie, zwykle są ukryte w mylących słowach i frazach. Pamiętaj, aby przeczytać wszystkie, które mogą Cię dotyczyć, takie jak stawki korygujące i dodatkowe opłaty.

Ważną wskazówką dla wszystkich użytkowników kart kredytowych jest tworzenie budżetu. Posiadanie budżetu to świetny sposób, aby dowiedzieć się, czy możesz sobie pozwolić na coś kupić. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, pobieranie opłat za kartę kredytową jest tylko receptą na katastrofę.

Rozważ niezamawiane oferty kart kredytowych bardzo ostrożnie, zanim je zaakceptujesz. Jeśli oferta, która przyjdzie Ci do głowy wygląda dobrze, przeczytaj cały drobny druk, aby upewnić się, że rozumiesz limit czasowy dla wszelkich ofert wprowadzających dotyczących stóp procentowych. Należy również pamiętać o opłatach wymaganych do przeniesienia salda na konto.

Żyj, osiągając zerowy cel równowagi, lub jeśli nie możesz osiągnąć równowagi zerowej co miesiąc, zachowaj najniższe saldo, jakie możesz. Zadłużenie karty kredytowej może szybko wymknąć się spod kontroli, więc przejdź do relacji kredytowej, aby zawsze spłacać rachunek co miesiąc. Jest to szczególnie ważne, jeśli twoje karty mają wysokie oprocentowanie, które może z czasem wzrosnąć.

Jak stwierdzono powyżej we wstępie, karty kredytowe są przydatną opcją płatności. Mogą być wykorzystywane do łagodzenia sytuacji finansowej, ale w złych okolicznościach mogą również powodować sytuacje finansowe. Dzięki wskazówkom z powyższego artykułu, powinieneś być w stanie uniknąć złych sytuacji i mądrze korzystać z karty kredytowej.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Karty kredytowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wykrywanie, poszukiwanie, śledzenie

Usługi detektywistyczne cieszą się obecnie coraz większą popularnością, co jest zupełnie z…