W ostatnich latach bardzo wzrosła liczba Polaków decydujących się na wyjazd do Norwegii w celach zarobkowych. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych kierunków migracyjnych. W związku z tym wzrosło także zainteresowanie kontami walutowymi w polskich bankach, które umożliwiają dokonywanie transakcji w tej walucie. O ile waluty: EUR, USD i GBP to standard w wielu bankach o tyle o konto walutowe w koronach norweskich jest nieco trudniej.

Dlaczego konto walutowe w NOK jest tak popularne?

Dlaczego dla wielu osób wyjeżdżających do Norwegii konto walutowe w walucie NOK jest tak istotne? Ponieważ daje to ogromną swobodę w zarządzaniu pieniędzmi. Dysponując polskim kontem bankowym w NOK możemy bez przeszkód żyć i funkcjonować za granicą. Co więcej, samo prowadzenie takiego konta jest zwykle darmowe. Opłaty ponosimy natomiast za posiadanie karty płatniczej w danej walucie oraz za przelewy zagraniczne. Niewiele banków oferuje klientom konto walutowe w koronach norweskich. Zdarzają się jednak chlubne wyjątki!

Konto walutowe w PKO BP

Pierwszym przykładem może być PKO Bank Polski. Bez najmniejszych trudności założymy tu konto walutowe w koronach norweskich. Co więcej, możemy połączyć z rachunkiem kartę płatniczą wyposażoną w funkcję wielowalutową. Dzięki temu, możemy się nią posługiwać nie tylko w Norwegii, ale także w innych krajach. Dużą zaletą jest brak dodatkowych opłat za otworzenie i prowadzenie rachunku. Do końca czerwca 2019 roku nie zapłacimy także prowizji za przelewy zagraniczne w NOK.

Rachunek walutowy w NOK w Alior Banku

Także Alior Bank posiada w swojej ofercie konto walutowe w koronach norweskich. Tutaj również możemy liczyć na darmowe uruchomienie oraz prowadzenie rachunku. Drobne opłaty poniesiemy natomiast za posiadanie karty płatniczej. Plusem jest jednak możliwość dokonywania wypłat w bankomatach w Polsce i na świecie bez dodatkowych prowizji. W Alior Banku przelew europejski SEPA możemy zrealizować za opłatą kilku złotych.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konto firmowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Czy w naszych biurach powinny pojawić się gadżety reklamowe?

Na pewno wielu z was pracuje w biurach. Są to z pewnością obiekty podobne do siebie. Z pew…