Rosnąca liczba klientów zainteresowanych otworzeniem rachunku w innej walucie sprawia, że coraz więcej banków wychodzi naprzeciw swoim klientom oferując konta walutowe. Przykładem jest także mBank, który od wielu lat uchodzi jest ceniony za innowacyjność oraz niskie opłaty. Czy konto walutowe w mBanku również okaże się korzystnym produktem finansowym dla naszych potrzeb? Sprawdźmy najważniejsze warunki tej oferty.

W jakich walutach otworzysz konto w mBanku?

Na ten moment, konto walutowe w mBanku może być założone w jednej z czterej walut: Euro, Dolarze Amerykańskim, Funcie Brytyjskim lub Franku Szwajcarskim. Należy jednak wspomnieć, że karta płatnicza umożliwia transakcje jedynie w trzech pierwszych walutach. Taka oferta spełni oczekiwania zdecydowanej większości klientów. Rozczarowani mogą być jednak użytkownicy, którzy potrzebują założyć konto w koronie norweskiej. Zważając, że coraz więcej Polaków wyjeżdża tam w celach zarobkowych, rachunek w tej walucie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Jakie opłaty ponosi posiadasz konta walutowego w mBanku?

Samo otworzenie konta, a także prowadzenie rachunku nie wiąże się z żadnymi, dodatkowymi opłatami. Płatne jest natomiast wydanie karty płatniczej do rachunku. Umożliwia ona transakcje w EUR, GBP oraz USD. Koszt wydania karty wynosi 30 PLN. Tyle samo zapłacimy za roczny okres korzystania z karty do konta walutowego. Ponadto, możemy wykupić dobrowolne ubezpieczenie w kwocie 3 PLN miesięcznie, a także pakiet darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju za dodatkowe 5 PLN miesięcznie.

Czy warto założyć konto walutowe w mBanku?

Całość oferty prezentuje się przyzwoicie. Brak kosztów związanych z prowadzeniem konta, przystępne ceny przelewów międzynarodowych oraz stosunkowo niewielkie opłaty za posiadanie karty. Dużym plusem jest także średni spread walutowy na poziomie 5,25%. Jest to całkiem przyzwoity wynik w porównaniu z konkurencyjnymi bankami. Na zakończenie warto wspomnieć, że konto walutowe w mBanku możemy uruchomić przez Internet bez wychodzenia z domu.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konto firmowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Czy w naszych biurach powinny pojawić się gadżety reklamowe?

Na pewno wielu z was pracuje w biurach. Są to z pewnością obiekty podobne do siebie. Z pew…