Coraz więcej Polaków dokonuje regularnych transakcji w zagranicznej walucie. Z tego względu rośnie zainteresowanie ofertą kont walutowych. Wielu klientów chętnie wybiera ofertę proponowaną przez PKO Bank Polski. Dużym atutem tego produktu jest przede wszystkim brak dodatkowych opłat oraz niskie prowizje. Jakimi zaletami może się jeszcze pochwalić konto walutowe w PKO? Prezentujemy najważniejsze informacje na ten temat.

Bez opłat za prowadzenie konta z kartą płatniczą

Klienci, którzy posiadają już rachunek w banku PKO i dysponują kartą płatniczą Ekspres wyposażoną w funkcję wielowalutową, mogą otworzyć konto walutowe całkowicie za darmo. Dodatkowo, bank nie nalicza żadnych prowizji związanych z prowadzeniem rachunku. Jeśli nie posiadamy karty i zależy nam wyłącznie na rachunku bankowym w innej walucie, koszt prowadzenia rachunku to 6,50 PLN za miesiąc. Konto w PKO można założyć w walutach: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK oraz SEK.

Koszty przelewów zagranicznych w PKO Bank Polski

Dokładna wysokość prowizji za przelew zagraniczny zależy od kwoty oraz wybranej waluty. W banku PKO możemy jednak liczyć na specjalną promocję. Jeśli raz w miesiącu dokonamy transakcji walutowej w kantorze internetowym, przelewy w wyżej wymienionych walutach zrealizujemy bez dodatkowych opłat! Pierwotnie promocja obowiązywała do końca 2018 roku, ale na szczęście oferta została zaktualizowana i przedłużona do końca czerwca 2019 roku. Przelewy zagraniczne bez prowizji to ogromny atut, którym odznacza się konto walutowe w PKO.

Konto walutowe w PKO – wygoda i funkcjonalność

Kontem walutowym w PKO BP możemy zarządzać za pośrednictwem systemu bankowości internetowej iPKO, a także przy pomocy aplikacji mobilnej. Osoby zainteresowane tym produktem finansowym nie muszą się fatygować do jednego z oddziałów banku. Wszystkie formalności związane z założeniem konta możemy bowiem załatwić przez Internet. Pamiętajmy, że w celu uniknięcia dodatkowych kosztów związanych z prowadzeniem rachunku, należy go połączyć z kartą płatniczą wyposażoną w funkcję wielowalutową.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Usługi kompetentnego stomatologa

Dzisiaj znacznie łatwiej będzie nam zaradzić komplikacjom w sferze dotyczącej problemów z …