Kredyt konsolidacyjny często jest deską ratunkową dla osób, które wpadły w spiralę zadłużenia. Umożliwia połączenie wszystkich zobowiązań w jeden kredyt oraz zmniejszenie comiesięcznej raty. Oczywiście ulegnie on również odpowiedniemu wydłużeniu, a co za tym idzie, powiększeniem całkowitej kwoty kredytu. O czym należy pamiętać zanim zdecydujemy się na kredyt hipoteczny konsolidacyjny. Czy istnieją alternatywy dla takiego rozwiązania?

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Być może posiadasz zobowiązania finansowe w wielu bankach. Przez to musisz pamiętać o wielu płatnościach co jest zwyczajnie niekomfortowe. Czasami pojawiają się również problemy ze spłatą wszystkich kredytów na raz. Wtedy, rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny.

Aby uzyskać taki kredyt, udajemy się do banku, którego oferta wydaje się dla nas najbardziej atrakcyjna. Wnioskujemy o kredyt konsolidacyjny i czekamy na decyzję. Jeżeli będzie pozytywna, bank spłaci wszystkie nasze zobowiązania w innych bankach. Zostaną one wliczone na poczet jednego, większego kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny pozwala również odzyskać płynność finansową. Często jego rata miesięczna jest dużo niższa. Musimy jednak pamiętać, że takie zobowiązanie znacznie wydłuża okres spłaty, a co za tym idzie, wydatnie wpłynie na powiększenie kosztów jakie poniesiemy w ostatecznym rozrachunku. Warto zatem rozważyć inne możliwości, takie jak pożyczka hipoteczna na spłatę najpilniejszych zobowiązań finansowych.

Kredyt konsolidacyjny a refinansowany

Zdarzają się sytuacje, że uzyskany kredyt hipoteczny przestaje spełniać nasze oczekiwania. Rata uległa powiększeniu, a jednocześnie dostrzegamy, że inne banki oferują znacznie lepsze warunki. Rozwiązaniem może być kredyt refinansowany. Pozwala on przenieść kredyt hipoteczny do innego banku na nowych warunkach. Takie rozwiązanie często korzystnie wpływa na obniżenie łącznych kosztów. Miesięczna rata może być nawet o kilkanaście procent niższa niż w poprzednim banku. Kredyt refinansowany jest dobrą opcją dla osób nieposiadających innych zobowiązań finansowych.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt hipoteczny
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Nowoczesne technologie a prawo

Wprowadzenie do prawa nowych technologii Prawo nowych technologii to dynamicznie rozwijają…