Środki otrzymane w wyniku podjęcia kredytu hipotecznego można przeznaczyć na zakup nieruchomości czyli mieszkania lub domu. Kredyt ten możemy również uzyskać na budowę lub remont nieruchomości. Istnieją jednak produkty poboczne takie jak kredyt hipoteczny konsolidacyjny, a także pożyczka hipoteczna. One pozwolą nam wydać pieniądze na inny cel. Sprawdźmy na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny.

Czym jest pożyczka hipoteczna?

Pożyczkę hipoteczną uzyskujemy na mocy zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Zwykle, bank może nam przyznać pożyczkę w wysokości 40-60% wartości nieruchomości. Pieniądze te możemy przeznaczyć na dowolny cel: Zakup samochodu, sprzętu do mieszkania, wakacje lub uroczystość weselną dziecka. Termin spłaty pożyczki hipotecznej jest zwykle ustanawiany maksymalnie na 20 lat. Pamiętajmy, że zabezpieczenie w formie nieruchomości oznacza, że wszelkie problemy ze spłatą tego zobowiązania mogą zakończyć się przejęciem nieruchomości przez bank.

Różnica pomiędzy kredytem a pożyczką hipoteczną

Kredyt hipoteczny to produkt, który możemy przeznaczyć wyłącznie na finansowanie zakupu, budowy lub remontu nieruchomości. Co więcej, zakupiona nieruchomość wcale nie musi być zabezpieczeniem zobowiązania. Odpowiednio wysoka zdolność kredytowa pozwala pominąć kwestię zabezpieczenia. Z kolei pożyczka hipoteczna może zostać przeznaczona na dowolny cel, ale tutaj, zabezpieczeniem będzie właśnie nieruchomość, pod hipotekę której podjęte zostały pożyczone pieniądze.

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny jest formą koła ratunkowego dla osób zadłużonych. Zobowiązania finansowe w kilku bankach można zamienić na większy kredyt konsolidacyjny w jednym banku. Zamiast kilku miesięcznych rat spłacamy jedną, która zwykle jest dużo niższa. To pozwala odzyskać płynność finansową. Minusem kredytu konsolidacyjnego jest to, że zobowiązanie posiada znacznie dłuższy termin spłaty, a co za tym idzie, łączny koszt kredytu jest po prostu większy.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt hipoteczny
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Nowoczesne technologie a prawo

Wprowadzenie do prawa nowych technologii Prawo nowych technologii to dynamicznie rozwijają…