Ze względu na specyficzny charakter pożyczki hipotecznej, załatwienie wszystkich formalności może nam zająć sporo czasu. Należy bowiem uwzględnić wycenę nieruchomości, czas potrzebny bankowi na zaproponowanie nam indywidualnych warunków, a także proces weryfikacji naszej zdolności kredytowej. Jeżeli jednak będziemy pamiętać o kilku ważnych aspektach, formalności być może uda nam się załatwić w przeciągu jednego tygodnia. Pożyczka hipoteczna gdzie najszybciej przejdziemy proces wydawania decyzji przez bank?

Zacznij od kompletowania dokumentów i wyceny nieruchomości

Do banku najlepiej udać się z kompletem dokumentów. W ten sposób oszczędzimy sobie czasu na ponowne odwiedzanie oddziału. Jakich dokumentów będziemy potrzebować? Oczywiście akt własności, wyciąg z księgi wieczystej, zaświadczenie o braku zadłużenia, a także dokument określający wartość nieruchomości wydawany przez firmę rzeczoznawczą. Ten komplet papierów będzie potrzebny bankowi do zaproponowania nam indywidualnych warunków uwzględniających specyficzne cechy nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie pożyczki.

Potrzebujemy również dwa dokumenty potwierdzające naszą tożsamość ze zdjęciem. W celu pomyślnego przejścia weryfikacji naszej zdolności kredytowej, potrzebujemy także dokument potwierdzający źródło i wysokość stałego dochodu. W ten sposób mamy już pełną teczkę dokumentów niezbędnych do załatwienia formalności. W banku możemy natomiast wypełnić wniosek o przyznanie pożyczki. Nie jest on oczywiście wiążący. Zobowiązanie zostanie zaciągnięte dopiero w momencie podpisania umowy z bankiem.

Jak przebiega procedura przyznania pożyczki hipotecznej?

Bank rozpoczyna proces od dokładnego zapoznania się z dokumentami dotyczącymi naszej nieruchomości. Następnie ustalane są indywidualne warunki pożyczki, które spełnią oczekiwania klienta. Kolejnym krokiem ze strony banku będzie ocena naszej zdolności kredytowej. Jeżeli bank stwierdzi, że jesteśmy w stanie podjąć takie zobowiązanie, pozostanie nam już tylko zapoznanie się z umową oraz złożenie podpisu. Środki trafiają na konto jeszcze tego samego dnia.

Gdzie najszybciej otrzymamy pożyczkę hipoteczną? No cóż, w zasadzie większość banków w Polsce dba o wysoki standard w obsłudze klienta i dokłada wszelkich starań aby jak najszybciej załatwiać konieczne formalności. Pamiętajmy, że w przypadku pożyczki hipotecznej pośpiech jest złym doradcą. Zwykle umowy są podpisywane na duże kwoty, a my zastawiamy własną nieruchomość. Warto zatem dokładnie przeanalizować umowę z bankiem, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości skonsultować się z doradcą finansowym.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt hipoteczny
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wpływ merchandisingu na zachowania zakupowe klientów: Praktyczne wskazówki

Dowiedz się, jak merchandising wpływa na zachowania zakupowe klientów i jak dzięki niemu z…