Pożyczka pod zastaw nieruchomości pozwala na uzyskanie bardzo dużych pieniędzy na korzystnych warunkach. Ze względu na zabezpieczenie zobowiązania w postaci nieruchomości, banki mogą zaproponować niższe oprocentowanie, a także brak dodatkowych prowizji. Jeżeli zatem mamy dobrą sytuację finansową, ale potrzebujemy zastrzyku gotówki np. na zakup nowego samochodu, ten produkt jest właśnie dla nas. Pożyczka hipoteczna jaki bank wybrać by uzyskać dobre warunki?

Decydując się na pożyczkę hipoteczną musimy pamiętać, że podejmujemy ryzyko utraty praw własności do nieruchomości. Dlatego z całą pewnością na taki produkt nie powinny decydować się osoby, które nie mają pewności czy dadzą radę spłacić zobowiązanie. Pożyczka ta jest lepszym rozwiązaniem dla osób o wysokiej zdolności kredytowej, które potrzebują większej kwoty pieniędzy np. na zakup wartościowej rzeczy, na generalny remont lub na otworzenie firmy od podstaw. Jaki bank powinniśmy wybrać decydując się na ten rodzaj pożyczki?

Kwestia priorytetowa – kwota pożyczki, RRSO oraz termin spłaty

Klienci podejmujący pożyczkę hipoteczną powinni być w uprzywilejowanej sytuacji. Nieruchomość będzie stanowić silne zabezpieczenie zobowiązania, dlatego możemy liczyć na atrakcyjne warunki. Z całą pewnością bank powinien nam zaproponować wariant dużo korzystniejszy niż np. w przypadku kredytu hipotecznego. Priorytetowe kwestie to oczywiście niskie RRSO oraz możliwie długi termin spłaty z możliwością wcześniejszego uregulowania należności.

W wielu sytuacjach pożyczka hipoteczna będzie korzystna przy większych kwotach. Banki zwykle oferują w tym produkcie nawet do kilkuset tysięcy złotych. Suma pieniędzy jaką będziemy mogli pożyczyć zależy oczywiście od wartości nieruchomości. Pamiętajmy, że pożyczka hipoteczna to specyficzny produkt. Na jej opłacalność może wpłynąć zmienna wysokość raty, a także sytuacja na rynku deweloperskim wpływająca na wartość naszej nieruchomości.

Jaki bank wybrać decydując się pożyczkę hipoteczną?

Jeżeli nie mamy czasu na żmudne przeglądanie każdej oferty z osobna, warto skorzystać z porównywarki dostępnej w Internecie. Wystarczy wpisać parametry interesującej nas pożyczki hipotecznej. System zaprezentuje nam kilkanaście najlepszych ofert. Będziemy mogli łatwo i szybko porównać koszty całkowite w różnych bankach, a także możliwą kwotę pożyczki i termin spłaty. Warto również skonsultować się z doradcą finansowym, który podpowie nam, na jakie elementy umowy z bankiem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt hipoteczny
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

ETF-y a nowe technologie – gdzie tkwi potencjał wzrostu

W dzisiejszym dynamicznym świecie gospodarczym, inwestowanie w nowe technologie stało się …