Wielu klientów mylnie definiuje pożyczkę hipoteczną jako produkt zbliżony do kredytu hipotecznego. Te dwa produkty nie mają jednak ze sobą nic wspólnego. Kredyt hipoteczny możemy bowiem przeznaczyć wyłącznie na sfinansowanie zakupu nieruchomości. Z kolei pożyczka hipoteczna może zostać przeznaczona na dowolny cel, np. na remont mieszkania lub zakup samochodu. Pożyczka hipoteczna co to jest i jak możemy ją wykorzystać?

Kredyt a pożyczka hipoteczna

Kredyt hipoteczny to środki, które możemy przeznaczyć na zakup nieruchomości lub budowę domu. Uzyskane pieniądze w niektórych przypadkach możemy przeznaczyć także na remont, aczkolwiek tutaj wiele zależy od dokładnej oferty banku. Z kolei pożyczka hipoteczna jest niczym innym jak zwykłą pożyczką gotówkową pod zastaw nieruchomości. Opcja ta pozwala na otrzymanie bardzo dużych kwot pieniężnych, które mogą zostać wykorzystane na sfinansowanie dowolnego celu.

Dla kogo przeznaczona jest pożyczka hipoteczna

Pożyczkę hipoteczną mogą zaciągnąć osoby będące w posiadaniu nieruchomości. Staje się ona zabezpieczeniem pożyczki. Innymi słowy, w razie jakichkolwiek problemów ze spłatą zobowiązania, bank może dążyć do zwrotu należności poprzez przejęcie praw do nieruchomości będącej zabezpieczeniem pożyczki. Należy o tym bezwzględnie pamiętać i decydować się na taki sposób finansowania tylko wtedy gdy mamy absolutną pewność, że jesteśmy w stanie spłacić zobowiązanie.

Kiedy pożyczka hipoteczna okaże się opłacalnym rozwiązaniem?

Osoby decydujące się na pożyczkę hipoteczną zwykle potrzebują bardzo dużego wsparcia finansowego. Oferta ta pozwala na uzyskanie kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych. Ze względu na to, że nieruchomość staje się zabezpieczeniem tego zobowiązania, możemy liczyć na bardzo korzystne warunki w postaci niższego oprocentowania, a także braku dodatkowych prowizji. Jednocześnie, taka pożyczka może zostać zaciągnięta z bardzo długim okresem spłaty (nawet do 25 lat). Oczywiście w zdecydowanej większości przypadków, klienci będą mogli zdecydować się na wcześniejszą formę spłacenia pożyczki hipotecznej.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt hipoteczny
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wpływ merchandisingu na zachowania zakupowe klientów: Praktyczne wskazówki

Dowiedz się, jak merchandising wpływa na zachowania zakupowe klientów i jak dzięki niemu z…