PKO Bank Polski wciąż jest jednym z najchętniej wybieranych banków przez osoby myślące o oszczędzaniu. W ofercie mamy trzy konta oszczędnościowe cechujące się niezłym oprocentowaniem oraz możliwością swobodnego zarządzania zgromadzonymi środkami. Wiele osób zainteresuje szczególnie konto walutowe z oprocentowaniem, które może być dobrą ofertą dla osób zarabiających pieniądze w zagranicznej walucie.

Pierwsze konto oszczędnościowe dla młodych

Na początku przyjrzyjmy się ofercie skierowanej do dzieci oraz osób poniżej 18 roku życia. Pierwsze konto oszczędnościowe w PKO BP pozwala młodym ludziom oraz ich rodzicom gromadzić środki na przyszłość. Standardowe oprocentowanie tego konta zależy od wpłaconej kwoty. Niemniej jednak możemy tu liczyć nawet na 2% w skali roku plus dodatkowy bonus 0,5% za regularne wpłaty na konto. W przypadku gdy posiadasz tego konta uzyska pełnoletność, rachunek zostanie automatycznie przekształcony w konto oszczędnościowe Plus.

Konto oszczędnościowe w PKO BP dla dorosłych

Osoby dorosłe mogą gromadzić środki na koncie oszczędnościowym Plus. Porównując ofertę tego rachunku do innych banków można mieć jednak mieszane uczucia co do jego atrakcyjności. Oprocentowanie poniżej 50 tys. zł wynosi 0,5%. Z kolei najwyższy próg 1,2% można uzyskać za oszczędności powyżej miliona złotych. Oprocentowanie nie jest zatem specjalnie wysokie. Ponadto, tylko pierwsze polecenie przelewu w miesiącu jest bezpłatne. Kolejne będą wiązać się z drobną prowizją. Środki można jednak bezpiecznie wypłacić w dowolnym momencie bez utraty odsetek.

Konto oszczędnościowe w walucie obcej

Ostatnią ofertą banku jest walutowe konto oszczędnościowe. Możemy je otworzyć w trzech walutach: Euro, Dolarze Amerykańskim oraz Franku Szwajcarskim. Oprocentowanie zależy od waluty oraz zgromadzonej kwoty. W przypadku Euro i Franków oprocentowanie wynosi 0,01%, czyli jest bardzo małe. Z kolei w przypadku dolara amerykańskiego możemy liczyć na oprocentowanie 0,70% do 1000 dolarów, oraz 0,75% powyżej tej kwoty. Odsetki w przypadku konta w walucie obcej są naliczane każdego miesiąca.

Czy warto wybrać konto oszczędnościowe PKO BP?

Bank PKO BP z całą pewnością jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc do lokaty kapitału. Instytucja jest bardzo doceniana także w europejskim rankingu banków. Same konta oszczędnościowe prezentują przyzwoite warunki, jednak wysokość oprocentowania nie zachwyca. Szczególnie gdy mówimy o kontach dla dorosłych. Plusem jest natomiast możliwość wygodnego zarządzania środkami oraz brak utraty odsetek w przypadku wypłaty pieniędzy.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Usługi kompetentnego stomatologa

Dzisiaj znacznie łatwiej będzie nam zaradzić komplikacjom w sferze dotyczącej problemów z …