Niesformalizowane związki są coraz popularniejsze wśród osób młodych. Zgodnie ze schematem, najpierw kariera i zabawa, a dopiero później stabilizacja. Pomimo braku aktu ślubu, para bardzo poważnie myśli o wspólnej przyszłości i na jej poczet chce zakupić własne mieszkanie. W tym celu decyduje się na wizytę w banku. Jednak czy banki chętnie przyznają kredyt hipoteczny dla pary bez ślubu? Czy niesformalizowany związek ma mniejsze szanse?

No cóż, w teorii, absolutnie nie. Przy spisaniu właściwej umowy kredytowej bank nie zwraca szczególnej uwagi czy para jest małżeństwem czy może dwójką obcych ludzi. Kredytodawcę interesuje oczywiście tylko jedno – czy te dwie osoby będą w stanie spłacać kredyt. Z tego względu, kredyt hipoteczny dla pary bez ślubu jest nie tylko możliwy, ale wręcz łatwy do zrealizowania. Aby otrzymać korzystniejsze warunki, należy jednak pamiętać o kilku, ważnych rzeczach.

Procedura przyznawania kredytu hipotecznego dla pary bez ślubu

Istnieje kilka różnic pomiędzy oceną zdolności kredytowej małżeństwa oraz niesformalizowanej pary. W pierwszej sytuacji bank podlicza łączną zdolność dwóch osób żyjących w stałym związku. Z kolei para bez ślubu jest oceniana indywidualnie – każda z osobna. Jeżeli oboje partnerów mogą pochwalić się czystą historią kredytową, a także stabilnością dochodów w przyzwoitych granicach, nic nie stoi na przeszkodzie aby bank nie przyznał w tej sytuacji kredytu hipotecznego. Przy finalizacji formalności, brak aktu ślubu nie ma żadnego znaczenia. Para będzie traktowana na równi z małżeństwem.

O tym należy koniecznie pamiętać!
Kredyt hipoteczny dla pary bez ślubu?

Para bez ślubu powinna dostarczyć do banku specjalne zaświadczenie o wspólnym prowadzeniu gospodarstwa domowego. W innym razie, bank może oddzielnie policzyć zdolność kredytową, a co za tym idzie, finalna wysokość kredytu może być niższa. Z tego względu warto poświęcić kilka minut na uzyskanie takiego zaświadczenia, gdyż może się ono okazać niezwykle pomocne. Jak zatem widzicie, kredyt hipoteczny dla pary bez ślubu wcale nie należy do trudnych formalności.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt hipoteczny
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wpływ merchandisingu na zachowania zakupowe klientów: Praktyczne wskazówki

Dowiedz się, jak merchandising wpływa na zachowania zakupowe klientów i jak dzięki niemu z…