Pomimo obowiązującej rekomendacji S, a także restrykcyjnych zasad przyznawania kredytu hipotecznego, wciąż istnieją banki, które sfinansują 100% wartości nieruchomości. W teorii istnieje wymóg posiadania przez kredytobiorcę 20% wartości na wkład własny. Banki decydują się jednak na indywidualne warunki finansowania aby nie tracić potencjalnych klientów. Jaki bank oferuje kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Przeglądając oferty wszystkich banków ze zdziwieniem możemy dojść do wniosku, że niemal wszystkie banki na rynku dają możliwość sfinansowania 100% wartości nieruchomości. Istnieje zaledwie kilka wyjątków jak: City Handlowy, ING Bank Śląski i BNP Paribas wymagające 10% wkładu. Z kolei Invest-Bank oraz Bank BPH wymagają 20% wkładu własnego. W ofercie pozostałych banków znajdziemy informację o możliwości otrzymania kredytu hipotecznego w wysokości 100% wartości.

Niektóre banki pożyczą więcej niż potrzebujesz
Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – jaki bank wybrać?

Co ciekawe, na polskim rynku istnieje kilka banków, które oferują kredyt większy niż 100% wartości nieruchomości. Nadwyżkę będzie można wydać np. na remont lub wykończenie. Takie możliwości oferuje Alior Bank (120%), a także mBank, Getin Bank oraz Multibank (110%). W wielu przypadkach oferta ta obowiązuje jedynie w przypadku kredytu w złotówkach. Należy jednak pamiętać, że każdy luksus ma swoją cenę. Nie inaczej jest w przypadku kredytów hipotecznych bez wkładu własnego.

O czym należy pamiętać biorąc kredyt hipoteczny bez wkładu?

Standardowe oprocentowanie kredytu hipotecznego jest dostępne dla klientów posiadających przynajmniej 20% wkładu własnego. Oferty z finansowaniem całej wartości nieruchomości wiążą się z dodatkowymi wymogami. Najczęściej jest nim wymóg większej zdolności kredytowej. Umowa jest indywidualnie dostosowana do potrzeb klienta, większa jest również marża i oprocentowanie. Inne banki wymagają z kolei dodatkowego zabezpieczenia w postaci innej nieruchomości. Dlatego musimy pamiętać, że kredyt hipoteczny bez wkładu własnego jest jak najbardziej możliwy, ale często wiąże się z nieco gorszymi warunkami finansowania.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt hipoteczny
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Wpływ merchandisingu na zachowania zakupowe klientów: Praktyczne wskazówki

Dowiedz się, jak merchandising wpływa na zachowania zakupowe klientów i jak dzięki niemu z…