Wielu Polaków wciąż decyduje się na kredyt hipoteczny w banku PKO. To sprawdzona i zaufana marka, która w roku 2019 będzie obchodzić swoje setne urodziny. Bardzo często PKO oferuje konkurencyjne warunki, dzięki czemu jest dla wielu kredytobiorców najlepszą opcją. Jednak czy w tym banku otrzymamy kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? W tym celu sprawdzamy ostatnią ofertę PKO pod nazwą Kredyt Własny Kąt Hipoteczny.

Warunki tej oferty są dosyć przejrzyste. Okres kredytowania do 35 lat, możliwość zawieszenia jednej spłaty raty w roku, RRSO w granicach 4,02 – 4,24%. Niestety, w warunkach kredytu przeczytamy także, ze PKO finansuje 90% wartości nieruchomości. Aby skorzystać z tej oferty musimy zatem dysponować wkładem własnym w wysokości 10% inwestycji. Istnieje jednak możliwość indywidualnego planu finansowania, w którym wkład własny nie będzie potrzebny.

W jaki sposób ubiegać się o kredyt bez wkładu własnego?

Oferty przedstawiane nam na stronie internetowej czy w reklamach mają jedynie charakter informacyjny. Jednakże każdy klient ubiegający się o kredyt hipoteczny może liczyć na indywidualne warunki. W tym celu należy skonsultować się z pracownikiem banku i porozmawiać o możliwych opcjach. Choć oferta PKO wymaga 10% wkładu własnego, to być może uda nam się uzyskać kredyt finansujący całość inwestycji w zamian za zabezpieczenie drugą nieruchomością lub inne warunki finansowania związane z wyższą marżą oraz dodatkowym ubezpieczeniem kredytu.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego w PKO
Dofinansowanie wkładu własnego PKO

Jeszcze do niedawna, w ofercie PKO widniał Kredyt Hipoteczny MDM, w którym istniała możliwość dofinansowania wkładu własnego w zależności od sytuacji kredytobiorcy. Niestety, wraz z początkiem roku 2018 program MDM został zakończony, a wraz z nim, także dofinansowania wkładu w PKO. Następcą MDM ma jednak zostać program Mieszkanie Plus, a zatem niewykluczone, że osoby pragnące uzyskać kredyt hipoteczny w nowym programie również będą mogły skorzystać z opcji dofinansowania wkładu.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt hipoteczny
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Od czego zacząć starania o kredyt mieszkaniowy?

Planujesz zakup domu lub mieszkania? Musisz zaciągnąć kredyt, aby pozyskać środki na tę in…