Wielu Polaków wciąż decyduje się na kredyt hipoteczny w banku PKO. To sprawdzona i zaufana marka, która w roku 2019 będzie obchodzić swoje setne urodziny. Bardzo często PKO oferuje konkurencyjne warunki, dzięki czemu jest dla wielu kredytobiorców najlepszą opcją. Jednak czy w tym banku otrzymamy kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? W tym celu sprawdzamy ostatnią ofertę PKO pod nazwą Kredyt Własny Kąt Hipoteczny.

Warunki tej oferty są dosyć przejrzyste. Okres kredytowania do 35 lat, możliwość zawieszenia jednej spłaty raty w roku, RRSO w granicach 4,02 – 4,24%. Niestety, w warunkach kredytu przeczytamy także, ze PKO finansuje 90% wartości nieruchomości. Aby skorzystać z tej oferty musimy zatem dysponować wkładem własnym w wysokości 10% inwestycji. Istnieje jednak możliwość indywidualnego planu finansowania, w którym wkład własny nie będzie potrzebny.

W jaki sposób ubiegać się o kredyt bez wkładu własnego?

Oferty przedstawiane nam na stronie internetowej czy w reklamach mają jedynie charakter informacyjny. Jednakże każdy klient ubiegający się o kredyt hipoteczny może liczyć na indywidualne warunki. W tym celu należy skonsultować się z pracownikiem banku i porozmawiać o możliwych opcjach. Choć oferta PKO wymaga 10% wkładu własnego, to być może uda nam się uzyskać kredyt finansujący całość inwestycji w zamian za zabezpieczenie drugą nieruchomością lub inne warunki finansowania związane z wyższą marżą oraz dodatkowym ubezpieczeniem kredytu.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego w PKO
Dofinansowanie wkładu własnego PKO

Jeszcze do niedawna, w ofercie PKO widniał Kredyt Hipoteczny MDM, w którym istniała możliwość dofinansowania wkładu własnego w zależności od sytuacji kredytobiorcy. Niestety, wraz z początkiem roku 2018 program MDM został zakończony, a wraz z nim, także dofinansowania wkładu w PKO. Następcą MDM ma jednak zostać program Mieszkanie Plus, a zatem niewykluczone, że osoby pragnące uzyskać kredyt hipoteczny w nowym programie również będą mogły skorzystać z opcji dofinansowania wkładu.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt hipoteczny
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Czy możliwy jest odbiór pożyczki na poczcie?

Kwotę uzyskaną dzięki pożyczce możemy odebrać nie tylko na konto, ale też w placówce poczt…