Konto walutowe Alior Bank cieszy się dużym zainteresowaniem klientów ze względu na wszechstronne możliwości oraz stosunkowo niewielkie opłaty za korzystanie z funkcji charakterystycznych dla tego produktu bankowego. W związku z tym, jeśli poszukujesz dobrego konta walutowego, oferta Alior Bank z całą pewnością zasługuje na uwagę. Sprawdzamy opłaty i prowizje związane z prowadzeniem konta oraz korzystaniem z karty płatniczej.

W jakich walutach otworzysz konto w Alior Bank?

Kwestią priorytetową są oczywiście dostępne waluty, w których możemy założyć konto walutowe w Alior Bank. W tym momencie klienci mają do wyboru rachunek w jednej z czterech walut: Euro (EUR), Dolarze Amerykańskim (USD), Franku Szwajcarskim (CHF) oraz Funcie Brytyjskim (GBP). Bank proponuje wygodną usługę wielowalutową oraz Autodealing pozwalający na atrakcyjną wymianę walut. Rachunek możesz również dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań.

Opłaty za prowadzenie konta walutowego Alior Bank

Samo prowadzenie konta jest całkowicie bezpłatne. Kosztów nie ponosisz także przy otworzeniu rachunku. Opłaty pojawiają się dopiero w przypadku przelewów w walutach obcych. Za tradycyjny przelew europejski zapłacimy w Alior Bank 5 PLN. Znacznie drożej wychodzi zlecenie przelewu za pośrednictwem bankowości telefonicznej oraz internetowej (30PLN). Z kolei składając dyspozycję w jednym z oddziałów banku zapłacimy 50 PLN. Konto walutowe nie jest oprocentowane.

Opłaty i prowizje za korzystanie z karty do konta walutowego

Miesięczna opłata za posiadanie karty do konta walutowego to wydatek rzędu 5 PLN. Warto jednak dokupić dodatkową usługę umożliwiającą dokonywanie wypłat bez prowizji we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie. Jest to koszt zaledwie 5 PLN. Dodatkową opłatę rzędu 15 PLN poniosą klienci, którzy chcą otrzymać naklejkę zbliżeniową. Karta walutowa Alior Bank umożliwia transakcje zbliżeniowe bez PIN-u do kwoty 50 PLN. Samo wydanie karty to koszt 10 PLN.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Nowoczesne technologie a prawo

Wprowadzenie do prawa nowych technologii Prawo nowych technologii to dynamicznie rozwijają…