Liczba banków komercyjnych w Polsce jest bardzo duża, a klienci nie posiadający rozległej wiedzy na temat produktów finansowych często pragną zdobyć informacje o najlepszym koncie bankowym. Przed wyborem rachunku warto skupić się na kilku czynnikach, które pozwolą łatwo określić realną atrakcyjność oferty danego banku. Gdzie założyć konto aby uniknąć przykrych niespodzianek związanych z dodatkowymi opłatami?

Porównywarki bankowe dostępne w Internecie

Jeżeli szukasz szybkiego i wygodnego sposobu na porównanie kilku ofert różnych banków, możesz skorzystać z pomocy internetowej porównywarki. Wystarczy wpisać interesujące Cię parametry konta aby otrzymać szybki spis najlepszych ofert. Bazy często są aktualizowane, więc możemy oczekiwać, że dostępne tu informacje będą zbieżne z ofertą banku. Oczywiście warto zweryfikować interesującą nas ofertę i przyjrzeć się jej bliżej na stronie internetowej banku. Pamiętajmy, by nie ulegać emocjom i nie kierować się wyłącznie reklamami.

Jakie konto jest najlepsze dla Twoich potrzeb?

Banki starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów oferując kolejne produkty finansowe. Po wejściu na stronę interesującego nas banku będziemy mogli wybrać jedno z dostępnych wariantów konta. Które z nich będzie najlepsze? Wszystko zależy od Twoich indywidualnych oczekiwań. Jeśli często podróżujesz i dokonujesz transakcji w innych walutach, warto pomyśleć o koncie walutowym. Jeśli zamierzasz gromadzić środki na określony cel, wyznacznikiem będzie oczywiście oprocentowanie konta oszczędnościowego. Z kolei jeśli szukasz zwykłego rachunku osobistego, najważniejszym czynnikiem będą opłaty i prowizje.

Konto bankowe bez dodatkowych kosztów

Niemal każdy bank reklamuje swoje konta osobiste jako rachunek bez dodatkowych opłat i prowizji. Czy tak jest w istocie? Niekoniecznie. Reklamy mogą kryć pewne haczyki, które informują nas o potrzebie spełnienia pewnych wymagań by cieszyć się w pełni darmowym kontem. Tak bywa np. w przypadku kart płatniczych. W niektórych bankach w celu uniknięcia prowizji należy dokonać kilku transakcji bezgotówkowych w miesiącu. To właśnie w obszarze posiadania karty należy szukać niespodziewanych kosztów w tabeli opłat i prowizji.

Na co należy zwracać uwagę? Jednym z czynników jest oczywiście ubezpieczenie karty. Zwykle jest ono dobrowolne i to klient podejmuje decyzje czy chce ponosić dodatkowe opłaty. Najczęściej wiąże się to z dodatkowym wydatkiem rzędu kilku złotych w skali miesiąca. W zamian za większe bezpieczeństwo naszych środków warto ponieść taką opłatę. Dodatkowych prowizji należy szukać także w kontekście wypłaty gotówki z bankomatów nie należących do naszego banku.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Usługi kompetentnego stomatologa

Dzisiaj znacznie łatwiej będzie nam zaradzić komplikacjom w sferze dotyczącej problemów z …