Konto walutowe to świetna opcja dla turystów, osób pracujących za granicą, a także dla klientów, którzy często posługują się zagraniczną walutą. Dysponując takim rachunkiem w Polsce możemy bez obaw wyjechać za granicę i cieszyć się środkami pieniężnymi na koncie. Możemy ich używać także za pośrednictwem karty płatniczej. Atrakcyjność rachunku zależy od kilku czynników. Sprawdźmy, gdzie najlepiej założyć konto walutowe.

Najważniejsze cechy dobrego konta walutowego

Sprawą nadrzędną jest kwestia wyboru waluty. Jeśli często podróżujemy po Europie, najlepsze będzie konto w Euro. Jeżeli wyjeżdżamy za granicę w celu zarobkowym, konto w walucie obowiązującej w kraju do którego się udajemy. Porównując oferty kilku banków należy zatem zwrócić uwagę, jakie waluty są obsługiwane przez konto. Podstawą są rachunki w USD, EUR oraz GBP. Nieco rzadziej spotkamy się z rachunkami we frankach szwajcarskich lub koronach norweskich.

Niskie prowizje i opłaty za korzystanie z konta

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność konta walutowego jest oczywiście koszt, jaki musi ponieść klient. Samo prowadzenie rachunku jest zwykle bezpłatne. Opłaty zaczynają się w przypadku dokonywania operacji. Drobne opłaty poniesiemy za wyrobienie oraz posiadania karty oraz za zlecenia dyspozycji przelewów zagranicznych. Prowizje mogą być także potrącane za wypłaty z bankomatów. Przed wybraniem konta warto zatem przestudiować tabelę opłat i prowizji. W ten sposób możemy łatwo obliczyć średnie koszty korzystania z konta walutowego.

Zalety zwiększające wygodę korzystania z konta

Konto walutowe powinno być także wygodne i funkcjonalne w obsłudze. Dostęp do naszych środków powinniśmy mieć z poziomu bankowości internetowej, jak również aplikacji mobilnej. Ciekawym rozwiązaniem są karty z funkcją wielowalutową dostępne w niektórych bankach. Pozwalają one dokonywać transakcji w wielu walutach bez dodatkowych prowizji. Tutaj ważnym czynnikiem przy wyborze będzie oczywiście spread walutowy, czyli różnica między ceną kupna, a ceną sprzedaży interesującej nas waluty.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Konta bankowe
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Pożądane samochody sportowe – wynajem z pasją

Początek przygody z pożądanymi samochodami sportowymi Jazda samochodem sportowym to marzen…