Kredyt gotówkowy w banku często wiąże się z wieloma formalnościami oraz złożoną procedurą weryfikacji zdolności kredytowej klienta. W ten sposób bank chce sprawdzić, czy może bezpiecznie powierzyć Ci pieniądze. Wiele osób nie może się jednak pochwalić nienaganną historią kredytową. Problematyczne informacje w BIK mogą sprawić, że bank nie zdecyduje się na przyznanie kredytu. A zatem, gdzie kredyt bez BIK? Oczywiście w firmach pozabankowych.

Czy firmy pozabankowe sprawdzają BIK?

Wiele znanych firm pożyczkowych ma możliwość zweryfikowania klientów poprzez dostęp do Biura Informacji Kredytowych. Jednak pożyczkodawcy rywalizujący z bankami muszą iść na ustępstwa. A jednym z nich jest uproszczona procedura przyznawania kredytu. W tej sytuacji nie musimy się martwić o negatywną historię kredytową. Firma pozabankowa sprawdzi jedynie zaświadczenie o źródłach stałego dochodu. Co więcej, przy niewielkich pożyczkach gotówkowych, sfinalizowanie całego procesu jest możliwe przy wykorzystaniu dowodu osobistego.

W jaki sposób firma pozabankowa weryfikuje klienta?

Jeżeli decydujemy się na dużą pożyczkę, firma pozabankowa będzie chciała ocenić naszą sytuację finansową. Nawet bez BIK istnieją sposoby aby sprawdzić, czy klient będzie w stanie spłacić zobowiązanie. Do dyspozycji firm pozabankowych pozostają rejestry dłużników. Ponadto, firma może prosić o wyciąg z naszego konta bankowego, a także oświadczenie o dochodach. Przedstawione dane zostaną zweryfikowane, a na ich podstawie firma zdecyduje o udzieleniu kredytu.

Duży kredyt bez BIK – czy to możliwe?

A jeżeli interesują nas nieco większe kwoty kredytu? W tej sytuacji niestety nie uda nam się uniknąć weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej, niezależnie czy skorzystamy z usług banku czy firmy pozabankowej. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być kredyt z podżyrowaniem. W tej sytuacji odpowiedzialność za spłatę kredytu zostaje rozdzielona na nas oraz na naszego gwaranta. Jeżeli dysponuje on wystarczająco wysoką oceną zdolności kredytowej, nasza niekorzystna historia w BIK może zostać zrównoważona.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt gotówkowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Płytki Concrete Sea – gwarancja wysokiej jakości

Podczas urządzania swojego domu, warto przywiązać szczególną uwagę do łazienki. Pom…