Kredyt gotówkowy w banku często wiąże się z wieloma formalnościami oraz złożoną procedurą weryfikacji zdolności kredytowej klienta. W ten sposób bank chce sprawdzić, czy może bezpiecznie powierzyć Ci pieniądze. Wiele osób nie może się jednak pochwalić nienaganną historią kredytową. Problematyczne informacje w BIK mogą sprawić, że bank nie zdecyduje się na przyznanie kredytu. A zatem, gdzie kredyt bez BIK? Oczywiście w firmach pozabankowych.

Czy firmy pozabankowe sprawdzają BIK?

Wiele znanych firm pożyczkowych ma możliwość zweryfikowania klientów poprzez dostęp do Biura Informacji Kredytowych. Jednak pożyczkodawcy rywalizujący z bankami muszą iść na ustępstwa. A jednym z nich jest uproszczona procedura przyznawania kredytu. W tej sytuacji nie musimy się martwić o negatywną historię kredytową. Firma pozabankowa sprawdzi jedynie zaświadczenie o źródłach stałego dochodu. Co więcej, przy niewielkich pożyczkach gotówkowych, sfinalizowanie całego procesu jest możliwe przy wykorzystaniu dowodu osobistego.

W jaki sposób firma pozabankowa weryfikuje klienta?

Jeżeli decydujemy się na dużą pożyczkę, firma pozabankowa będzie chciała ocenić naszą sytuację finansową. Nawet bez BIK istnieją sposoby aby sprawdzić, czy klient będzie w stanie spłacić zobowiązanie. Do dyspozycji firm pozabankowych pozostają rejestry dłużników. Ponadto, firma może prosić o wyciąg z naszego konta bankowego, a także oświadczenie o dochodach. Przedstawione dane zostaną zweryfikowane, a na ich podstawie firma zdecyduje o udzieleniu kredytu.

Duży kredyt bez BIK – czy to możliwe?

A jeżeli interesują nas nieco większe kwoty kredytu? W tej sytuacji niestety nie uda nam się uniknąć weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej, niezależnie czy skorzystamy z usług banku czy firmy pozabankowej. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być kredyt z podżyrowaniem. W tej sytuacji odpowiedzialność za spłatę kredytu zostaje rozdzielona na nas oraz na naszego gwaranta. Jeżeli dysponuje on wystarczająco wysoką oceną zdolności kredytowej, nasza niekorzystna historia w BIK może zostać zrównoważona.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt gotówkowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Jak można pozyskać perfumy markowe na lepszych warunkach cenowych?

Na rynku perfum można spotkać się z różnymi warunkami cenowymi. Wiele markowych produktów …