Wielu klientów banków zastanawia się, po co właściwie brać kredyt samochodowy skoro równie dobrze możemy wziąć kredyt na dowolny cel? Otóż, kredyt na samochód jest zwykle znacznie tańszy, ponieważ bank otrzymuje automatyczne zabezpieczenie w postaci kupionego przez nas auta. Temat jest jednak znacznie głębszy i należy rozważyć kilka aspektów zanim odpowiemy sobie na pytanie: kredyt samochodowy czy gotówkowy?

Kredyt samochodowy

Tak jak wspomnieliśmy, w przypadku kredytu na samochód, bank może nam zaoferować znacznie korzystniejsze warunki niż w przypadku kredytu gotówkowego. Istnieje jednak kilka ważnych szkopułów. Po pierwsze, musimy być zdecydowani na konkretną markę i model auta, a także wiedzieć, jaką wersję wyposażenia wybierzemy. Jest to konieczne do oszacowania wartości auta. Ponadto, do otrzymania takiego kredytu będziemy potrzebować wielu dokumentów. W przypadku nowego samochodu z salonu to nie problem, schody zaczynają się w przypadku aut używanych.

Warto również wspomnieć, że kredyt samochodowy może sfinansować jedynie kwotę zakupu auta. Otrzymanych pieniędzy nie możemy przeznaczyć na żadne dodatkowe opłaty, np. na ubezpieczenie czy konieczne naprawy. W przypadku aut używanych często jest to duży problem. Czy istnieją zalety równoważące wspomniane wady? Kredyt samochodowy może wpłynąć na przyznanie korzystnych zniżek, a w przypadku nowych aut, formalnościami może zając się sprzedawca.

Kredyt gotówkowy

Z kolei kredyt gotówkowy otrzymamy na dowolny cel. Minusem tego rozwiązania są oczywiście gorsze warunki w postaci wyższego oprocentowania oraz prowizji. Nie musimy się jednak martwić o dokumenty, a także wciąż możemy zmienić decyzję dotyczącą wyboru samochodu. Co więcej, otrzymane środki możemy przeznaczyć zarówno na kupna auta, jak również na naprawy, dodatkowe opłaty czy ważne elementy wyposażenia. Drugim minusem obok gorszych warunków finansowania jest również to, że nie otrzymamy zniżek jakie byłyby obecne w kredycie samochodowym.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Kredyt gotówkowy
Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zobacz również

Pożądane samochody sportowe – wynajem z pasją

Początek przygody z pożądanymi samochodami sportowymi Jazda samochodem sportowym to marzen…